TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Top 3 na weekend w Wadowicach

Powoli zbliżamy się do końca pięknego i słonecznego tygodnia. Miejmy nadzieję, że zbliżający się weekend będzie równie ciepły i pogodny! Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym zestawieniem TOP 3 na weekend.

1. Wernisaż wystawy poplenerowej im. F.Suknarowskiego (piątek)

Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki, fotografii i nie tylko na poplenerową wystawę Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej.  Wystawa zostanie otwarta o godzinie 17:30 w Galerii Regionalnej w Wadowicach na ulicy Karmelickiej 5 (przychodnia).  Miniony X plener był jubileuszowy, finalizujący pewien okres działalności Towarzystwa, który został opisany albumem pt. „Kronika plenerów”. Trwał od 11 do 27 sierpnia. Poprzednie edycje gościły w gminach: Mucharz, Stryszów, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Brzeźnica i Spytkowice. Celem plenerów jest dokumentacja artystyczna wartości kulturowych i tworzenie gminnych zasobów promocyjnych.

2. Piesza wycieczka w góry (piątek/sobota/niedziela)

Goryczkowiec

Zbliżający się weekend będzie idealną okazją do tego, by ubrać wygodne buty, wziąć prowiant i zorganizować pieszą wycieczkę po okolicznych górach. Dla miłośników spacerowania polecamy Goryczkowiec, popularnie nazywany przez mieszkańców „Dzwonkiem”. Piękną wycieczkową trasę można zorganizować również na szczyt Jaroszowickiej Góry. Dla osób chcących spędzić więcej czasu z naturą idealny okaże się Leskowiec. Trasy na szczyt są zróżnicowane pod kątem trudności, a ze wzgórza można podziwiać przepiękną panoramę na cała okolicę. Szczerze polecamy taką formę aktywnego wypoczynku! Propozycje tras pieszych wraz z ich dokładnym opisem znajdziecie Państwo na stronie Informacji Turystycznej w Wadowicach.

3. Seans filmu „Twój Vincent” (piątek)

Vincent

„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65000 klatek filmu została ręcznie namalowana. W projekcje wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów Vincenta van Gogha ożywili na ekranie. Bohaterowie obrazów artysty przedstawiają historię jego życia oraz tajemniczej śmierci.

Seans rozpoczyna się o godzinie 20:00 w sali kinowej Wadowickiego Centrum Kultury.
Bilety do nabycia w kasie kina oraz za pośrednictwem tej strony.

Wprowadzono: 19 października 2017