TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Top 3 na weekend w Wadowicach

Kolejny, jesienny już tydzień dobiega końca. Z tej okazji, jak co czwartek, przedstawiamy nasze propozycje aktywności i wypoczynku na nadchodzący weekend. W tym tygodniu warto poświęcić chwilę czasu nie tylko na relaks, lecz także na to, by przemyśleć nadchodzący czas.

1. Relaks i zabawa na basenie (piątek)

basen

Czas letnich kąpieli i beztroskiego wylegiwania się nad brzegiem rzek dobiegł końca, ale nic straconego – w ten weekend zachęcamy wszystkich do odwiedzenia gminnego basenu „Delfin” i wraz ze znajomymi/rodziną zrelaksowania się, czy to poprzez pływanie, czy też odpoczynek w jacuzzi, na gorącej saunie kończąc – każdy znajdzie coś dla siebie!  A dla najmłodszych zjeżdżalnia i brodziki. Warto uwzględnić tę formę aktywności w nadchodzących dniach.

2. Dobra książka i ciepły koc (piątek/sobota/niedziela)

czytanie

Relaks z książką? Pewnie! Wypisując przeróżne aktywności często zapominamy, że wśród aktywnych weekendów warto w jeden dzień znaleźć chwilę, zrobić ciepłą herbatę, usiąść w wygodnym fotelu i zrelaksować się przy dobrej książce. Naukowa? Fantasy? Dramat? A może romans z nutą kryminału ? Czytać warto nie tylko dla relaksu, ale również po to, by pogłębiać swoją wiedzę i rozszerzać umiejętności. Polecamy tę formę wypoczynku na weekend! Mnóstwo książkowych nowości  znajdziecie w Wadowickiej Bibliotece Publicznej, zapraszamy!

3. Sentymentalny spacer po Wadowicach (niedziela)

Cmentar

Zbliżające się Święto Wszystkich Świętych (01.11) to w polskiej tradycji dzień, kiedy wspominamy tych, których już nie ma, spotykamy się na procesjach modlitewnych na cmentarzach, zapalamy znicze na grobach i dekorujemy je kwiatami. To także okazja do zadumy nad kruchością i przemijalnością życia. W nawiązaniu do tej uroczystości zachęcamy, aby wykorzystać ten szczególny czas na spacer po wadowickich nekropoliach. Na terenie Wadowic znajduje się kilka obiektów tego typu, a wśród nich: cmentarz parafialny, wojskowy oraz żydowski. Wędrując ich uliczkami powspominajmy osoby na nich pochowane, nie tylko te o szczególnym znaczeniu historycznym dla miasta i ojczyzny, ale również te, których imion już dziś nie znamy. Będzie to swoista lekcja historii i hołd dla tych, którzy już od nas odeszli.

Wprowadzono: 26 października 2017