TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Ostatnie dni były czasem zadumy i pamięci – obchodziliśmy święto tych, którzy odeszli. Powoli zbliża się weekend, z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami TOP 3 na najbliższe dni.

 1. „Wdzięczność jest pamięcią serca” , spotkanie  –  piątek

  Wdzięczność

  Stowarzyszenie Absolwentów LO im. Marcina Wadowity zaprasza na spotkanie „Wdzięczność jest pamięcią serca!”, któremu będzie towarzyszyć prezentacja niezwykłego albumu  „Pamięci tych, którym wiele zawdzięczamy”. Spotkanie odbędzie się 3 listopada o godz. 17:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Prezentację poprowadzi Maria Krystyna Talaga.

  „Pamięci tych, którym wiele zawdzięczamy” to album ukazujący piękno wadowickiej nekropolii poprzez  przedstawienie nagrobków profesorów LO im. Marcina Wadowity znajdujących się na wadowickim cmentarzu parafialnym. Szczególną uwagę poświęcono w nim pomnikom, którym konserwatorzy sztuki przywrócili dawny wygląd. Uratowane nagrobki profesorów, to dar, na jubileusz 150-lecia dawnego Gimnazjum I Liceum od absolwentów, społeczności szkoły i odwiedzających cmentarz w czasie trzech kwest oraz ofiarodawców.

  Wśród uczestników piątkowego spotkania zostanie rozlosowanych kilka albumów.

  Wstęp wolny! Zapraszamy!

 2. Przygotuj radoczański jabłecznik – piątek/sobota/niedziela

  Jabłecznik

 3. Zachęcamy Państwa do przygotowania w rodzinnym gronie przepysznego radoczańskiego jabłecznika, który swoim smakiem zachwyci nawet najbardziej wybrednych smakoszy!

  Skąd wzięła się tradycja? Przygotowywanie jabłecznika we wsi Radocza (5km od Wadowic) sięga kilku pokoleń wstecz.  Według starych lokalnych podań pomysł narodził się w XIX wieku, kiedy to miejscowa gospodyni będąc kucharką we dworze piekła tradycyjny strudel z jabłkami z dodatkiem różanej konfitury.
  W roku 2016 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II  w Radoczy uzyskał dla radoczańskiego jabłecznika certyfikat tradycyjnego produktu regionalnego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zachęcamy do przygotowania tego pysznego ciasta!  Publikację z przepisem znajdą Państwo tutaj.

 4. Zagraj w planszówki – sobota/niedziela.

  Monopoly
  Listopadowe wieczory są już bardzo chłodne i coraz chętniej spędzamy je w domu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by świetnie się bawić w gronie rodziny lub znajomych: jesień to zdecydowanie najlepsza pora na grę w planszówki! Przygotujcie przekąski i napoje i wspólnie stańcie do rywalizacji – zdecydowanie polecamy naszą miejską edycję gry Monopoly, gdzie znajdziecie dobrze znane Wam miejsca i będziecie bawić się doskonale!

Wprowadzono: 2 listopada 2017