TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

TOP 3 na weekend w Wadowicach

Dzisiaj czwartek, weekend na horyzoncie. I to nie byle jaki weekend! W Wadowicach zawsze dzieje się coś ciekawego, nie inaczej będzie i w najbliższe dni. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami i spędzenia aktywnego weekendu:

1. Warsztaty plastyczne w Muzeum Miejskim – piątek

65637 - TOP 3 na weekend

Muzeum Miejskie wzorem roku ubiegłego pragnie uczcić obchody Narodowego Święta Niepodległości instalując na balkonie nad wejściem do budynku muzeum dekorację nawiązującą do międzywojennej tradycji ozdabiania domów.

Przy tej okazji organizowane są także bezpłatne i otwarte zajęcia plastyczne, których tematyka dotyczyć będzie świętowania rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach wszystkich chętnych, zarówno młodzież jaki i dorosłych, w piątek 10 listopada o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim na ul. Kościelnej 4.

2. Piknik Patriotyczny z okazji 99. Rocznicy odzyskania niepodległości – sobota

11 listopada

W imieniu Burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego zapraszamy wszystkich w dniu 11 listopada na uroczyste obchody 99. Rocznicy odzyskania niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:00 mszą świętą za ojczyznę organizowaną przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach w Kościele Św. Piotra Apostoła. Po mszy świętej poczty sztandarowe uformują pochód i wspólnie przemaszerują pod pomnik Żołnierzy 12 Pułku Piechoty, aby tam złożyć kwiaty i oddać hołd walczącym za Ojczyznę. Uroczystość poprowadzą harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej przy akompaniamencie orkiestry dętej złożonej z druhów OSP Klecza oraz OSP Chocznia.

Od godziny 12:00 Burmistrz Wadowic zaprasza wszystkich na Plac Jana Pawła II gdzie odbędzie się organizowany przez Urząd Miejski w Wadowicach piknik patriotyczny. Mieszkańców czeka pokaz musztry paradnej oraz tradycyjny już poczęstunek żołnierską grochówką. Dzieci z pewnością ucieszy wspólne malowanie napisu „MAMY NIEPODLEGŁĄ” oraz zabawy organizowane przez harcerzy z Wysokiej. Nie zabraknie wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej. Na koniec zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w ciekawym spacerze po Wadowicach z przewodnikiem, który poprowadzi zainteresowanych ścieżką „śladami niepodległości”.

Ramowy program uroczystości:

10:00 – msza święta w Kościele św. Piotra Apostoła,
11:30 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy 12 Pułku Piechoty
12:00 – piknik patriotyczny /Plac Jana Pawła II/: pokaz musztry paradnej, poczęstunek żołnierską grochówką, atrakcje dla dzieci, śpiewanie pieśni patriotycznych
13:00 – spacer z przewodnikiem śladami niepodległości /zbiórka przy Urzędzie Miejskim w Wadowicach/

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

3. Wypad do kina – piątek/sobota/niedziela

LDMplakat
  A może ktoś już czuje powoli w powietrzu klimat Świąt Bożego Narodzenia? Jeśli tak, kolejna propozycja jest właśnie dla Was! Już od 10 listopada w kinach można obejrzeć trzecią część znanej i lubianej świątecznej komedii „Listy do M”, w reżyserii Tomasza Koneckiego. Gwiazdorska obsada, wysokobudżetowa realizacja filmowa, humor, wzruszenia, przebojowa muzyka oraz bohaterowie, których nie da się nie lubić.

Listy do M. 3 w Kinie Centrum już w ten weekend! Bilety można zarezerwować TUTAJ.

Wprowadzono: 9 listopada 2017

-