TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Top 3 na weekend w Wadowicach

Gdy dni stają się coraz chłodniejsze a pogoda nie zachęca do spędzania czasu na zewnątrz, mamy dla Państwa inne propozycje spędzenia wolnych chwil. Podczas nadchodzącego, ostatniego weekendu listopada możecie zdecydować się na którąś z naszych sugestii.

 1. O sporcie oczami historyka – piątek

  Spotkanie A.Nowakowski

  Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z dr. hab. Andrzejem Nowakowskim, który przedstawi historię lokalnego sportu.

  Spotkaniu w dniu 24 listopada, o godz. 17:00, w sali konferencyjno-wystawienniczej, będzie towarzyszyć promocja książki „Szkice z dziejów sportu w Wadowicach i Ziemi Wadowickiej”, napisanej pod redakcją dr. hab. Nowakowskiego i dr. Jacka Kulpińskiego.

  Promowane wydawnictwo dzieli się na trzy działy. Pierwsza część poświęcona jest sprawom związanym z ruchem sokolim. Druga nawiązuje do historii kilku dyscyplin sportu uprawianych w Wadowicach i okolicy, a trzecia porusza tematy związane ze sportem kalwaryjskim, nawiązując do 400-lecia pierwszej lokacji miasta w 1617 r. W pracy znajdują się fotografie wybranych obiektów i osób związanych z historią sportu w Wadowicach i powiecie wadowickim. Publikację będzie można nabyć podczas piątkowego spotkania.

  Wstęp wolny!

 2. Dyskoteka Andrzejkowa – sobota

  Dyskoteka

  Ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem Dyskoteka Nocna, tym razem w wydaniu andrzejkowym w Wadowickim Centrum Kultury. Zapraszamy do zakupu biletów do sekretariatu WCK! Bilety w cenie 85 zł / os. (wraz z konsumpcją); tel. 33 82 331 56.

  Dyskoteka Andrzejkowa będzie niepowtarzalną okazją do wspólnej zabawy w tę magiczną noc!

 3. Wspólne wróżenie i lanie wosku – sobota

Wróżby

W najbliższy weekend będziemy obchodzić ‘Andrzejki’. Tradycja mówi, aby ten czas spędzić na wspólnym wróżeniu i przewidywaniu przyszłości. Zachęcamy, aby zorganizować tego dnia wieczór wróżb. Oto niektóre z tradycyjnych zabaw:

 • Losowanie przedmiotów o symbolicznym znaczeniu np. listek oznaczał staropanieństwo, obrączka lub wstążka z czepka – bliski ślub, różaniec – stan zakonny.
 • Wylewanie wosku na zimną wodę (często przez ucho od klucza) i wróżenie z kształtu zastygłej masy lub rzucanego przez nią cienia sylwetki przyszłego wielbiciela, akcesoriów związanych z jego zawodem itp.
 • Ustawianie od ściany do progu jeden za drugim butów zgromadzonych panien: ta której but pierwszy dotarł do progu miała jako pierwsza wyjść za mąż.

Wprowadzono: 22 listopada 2017