TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Kolejny styczniowy weekend nareszcie ma szansę być prawdziwie zimowym – synoptycy zapowiadają lekki mróz i opady śniegu. Oczywiście możecie odpocząć w domu przy kominku z kubkiem gorącej herbaty i poczytać dobrą książkę, ale my konsekwentnie polecamy bardziej aktywny sposób na spędzenie weekendu w naszym mieście! Oto kolejne zestawienie TOP 3.

 1. Perfect Akustycznie – piątek

  Perfect – jeden z najbardziej znanych polskich zespołów rockowych, istniejący na rynku muzycznym od 1980 roku. Pierwszą swoją płytę wydał w 1981 r. Swoją wielką popularnością cieszy się już praktycznie od początku swojej działalności. Z tego pierwszego okresu pochodzą największe przeboje grupy: Chcemy być sobą, Ale wkoło jest wesoło, Nie płacz Ewka, Niewiele ci mogę dać, czy Autobiografia. W w sali teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury Perfect zaprezentuje koncert akustyczny, podczas którego wykona swoje największe przeboje oraz najnowsze utwory z wydanej w 2016 r. płyty Muzyka. Podczas koncertu wykorzystane będą również prezentacje multimedialne. Bilety na koncert są nienumerowane – przed sceną przewidziano miejsca stojące. Oferujemy do sprzedaży także bilety w formie ozdobnych zaproszeń na koncert, które będą świetnym prezentem świątecznym. Bilety te ze względów technicznych są do zakupienia wyłącznie w sekretariacie WCK i kasie kina.

  O której? – 19:00,
  Gdzie? – Wadowickie Centrum Kultury – sala teatralna
  Kiedy? – piątek, 19 stycznia

 2. Teatr Bolszoj na żywo (Romeo i Julia) – niedziela

  Historia miłości Romea i Juli. Wielu choreografów sięgało i nadal sięga po baletową wersję tragedii Williama Shakespeare’a. W cyklu transmisji z Teatru Bolszoj podziwialiśmy już wersję Jurija Grigorowicza, teraz czas na nowe spojrzenie na historię kochanków z Werony w choreografii Aleksieja Ratmańskiego, byłego dyrektora baletu Bolszoj w latach 2004-2008, obecnie choreografa – rezydenta American Ballet Theatre. Ratmański powraca do Moskwy by po raz pierwszy od 2008 roku przygotować nowy balet specjalnie dla zespołu Teatru Bolszoj. Przedstawienie trwa 3 godziny i 8 minut i rozpocznie się o godzinie 15:45 .
  Bilety można nabyć tutaj .

 3. Odwiedź babcię (i dziadka!) – Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, 22 stycznia jest Dniem Dziadka. O babciach i dziadkach można by wiele mówić i pisać, jedno jest pewne – są to osoby wyjątkowe, pełne miłości, ciepła i opiekuńczości. Jeżeli jesteście w gronie szczęściarzy, którzy nadal mają babcie i dziadków, to niedzielne popołudnie z pewnością warto przeznaczyć na miłe odwiedziny i spędzenie wspólnie czasu. Nie zapomnijcie o życzeniach i drobnym upominku!

Wprowadzono: 18 stycznia 2018