TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Top 3 na weekend w Wadowicach

Niebawem rozpocznie się ostatni styczniowy weekend. Po długim wyczekiwaniu udało się w minionych dniach nacieszyć oczy śniegiem, który kilka dni sypał w całym mieście. Nadchodzą cieplejsze dni, ale mamy nadzieję, że zima jeszcze da o sobie znać! Przedstawiamy kolejną weekendową propozycję czyli TOP 3 na weekend w Wadowicach.

 1. Zostań dawcą DKMS!

  W piątek 26 stycznia obchodzimy ogólnopolski dzień transplantacji. Z tej okazji zachęcamy gorąco wszystkich Państwa do odwiedzenia strony www.dkms.pl i zapoznania się z informacjami, w jaki sposób zostać dawcą szpiku Każdy z nas może zarejestrować się jako potencjalny dawca, wystarczy wypełnić formularz oraz krótki test. Pomagajmy!

  O fundacji DKMS:

  Misją Fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku.

  Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu 8 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 140 000 potencjalnych Dawców.

 2. Spotkanie z Piotrem Litką  – piątek

  Szczątkowe ślady i mylące tropy. Tajemnice śledztw, które doprowadziły do zatrzymania nieuchwytnych przez lata morderców. Te i inne kulisy pracy „Archiwum X” –  elitarnej jednostki śledczej z Krakowa, zostaną wkrótce ujawnione w murach Wadowickiej Biblioteki!

  W piątkowy wieczór 26 stycznia, o godz. 17:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się niezwykłe spotkanie z Piotrem Litką – dziennikarzem, reporterem, reżyserem filmów dokumentalnych i współautorem głośnej książki „Polskie Archiwum X”.

  Książka opisuje od podszewki pracę słynnej krakowskiej jednostki śledczej, która rozwiązuje umorzone sprawy kryminalne. Dzięki relacjom dwóch doświadczonych policjantów poznajemy konkretne przypadki, o których niejednokrotnie głośno było w mediach. Opisane sprawy często porażają okrucieństwem sprawców, którzy nie tylko dokonali okrutnych zbrodni, ale także przez wiele lat konsekwentnie zacierali ślady, kierując podejrzenia na inne osoby.  Policjanci z „Archiwum X” udowadniają jednak, że zbrodnia doskonała nie istnieje. Dzięki nowoczesnym metodom śledczym, wytrwałości i zaangażowaniu członkowie jednostki odnoszą spektakularne sukcesy, obalając mity i stereotypy na temat policji . W książce po raz pierwszy zdradzają sekrety swojej pracy, wciągając czytelnika w niebezpieczną grę, której stawką jest prawda. Ta książka to relacja z pierwszej ręki!

  Jeśli chcecie poznać bliżej najbardziej nieuchwytnych morderców w kraju, lepszej okazji nie będzie! Wstęp wolny!

 3. Rodzinny Ślizg 2018 – niedziela

Zapraszamy do udziału w rodzinnych zawodach narciarskich „Rodzinny Ślizg 2018”.
W tym roku rodzinne zmagania odbędą się w niedzielę 28 stycznia na stoku Beskid w Spytkowicach (koło Jordanowa). Rodzinny Ślizg organizuje LiderSport we współpracy z Wadowickim Centrum Kultury.

Tak jak i w latach ubiegłych rywalizować będą między sobą duety rodzinne złożone z rodzica i dziecka lub dziecka i jednego z dziadków. O lokacie zdecyduje łączny czas takiej pary.  Oczywiście zawody rozegrane będą w kategoriach wiekowych a o starcie w danej kategorii  decyduje wyłącznie wiek dziecka. Prócz zmagań par rodzinnych rozegrane zostaną indywidualne  Mistrzostwa Wadowic w slalomie gigancie w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nowość to odrębna kategoria: wiek  + 50.

Zwycięzcy otrzymają medale i dyplomy a wśród wszystkich uczestników rozlosowane będą nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych sponsorów.

Zapisy przyjmowane są mailowo do 27 stycznia: sebwid@wp.pl W zgłoszeniu należy podać: imiona i nazwiska zawodników, daty urodzenia (dzień, miesiąc i rok), stopień pokrewieństwa, adres zamieszkania, potwierdzenie zapłaty, tel. kontaktowy, w których zawodach wystąpi.

W dniu zawodów tj. 28 stycznia zapisy będą w biurze zawodów na stoku tylko do godz. 9.30.

Więcej informacji, wysokość opłaty startowej i numer konta bankowego do wpłat w regulaminie zawodów na stronie:  www.lidersport.pl

Wprowadzono: 25 stycznia 2018