TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Top 3 na weekend w Wadowicach

Pierwszy tydzień ferii był – ku uciesze dzieci, mroźny i pełen białego puchu. W ruch zapewne poszły sanki i narty, a podwórka zapełniły się śnieżnymi bałwanami. Nadchodzący weekend również przyniesie sporo atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym TOP 3 na weekend.

 1. Marek Napiórkowski WAW-NYC  – piątek        

  „Koncert przy lampce” – jazz w najlepszym wydaniu, czyli Marek Napiórkowski z projektem “WAW-NYC”. Marek Napiórkowski jest jednym z najpopularniejszych gitarzystów polskiej sceny jazzowej! Towarzyszyć mu będą: Manuel Valera, Sławomir Kurkiewicz i Clarence Penn. „WAW-NYC” to unikatowa fuzja różnorodnych osobowości, która łączy dwa odległe miasta siłą muzyki ich jazzowych reprezentantów. Kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję łączą w sobie europejski koncept harmoniczny z kulturą rytmu Ameryki i kubańską żarliwością. Jeśli jesteś miłośnikiem jazz’u to nie może Cię zabraknąć!

  Kiedy? – piątek, 16 luty
  Gdzie? – sala kameralna WCK
  O której? – godz. 1900

 2. Koncert Magdaleny Wasylik  – niedziela

  Koncert Magdaleny Wasylik to muzyczna podroż po krainie pięknych utworów z naszych ulubionych bajek w nowoczesnych, świeżych aranżacjach. Spodoba się najmłodszym ale i dorosłym. Pani Magdalena wykonuje utwory z bajek, w których użyczała głosu oraz pozostałych kultowych pozycji ze świata filmów animowanych. Podczas koncertu będzie można usłyszeć takie piosenki jak Kolorowy Wiatr – Pocahontas, Mam tę Moc – Kraina Lodu, Can’t stop the feeling – Trolle, Can you feel the love tonight i Hakuna Matata – Król Lew, Route 66 – Auta, jak i wiele innych!

  Magdalena Wasylik to ikona polskiego, młodego dubbingu. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku jazz i muzyka estradowa. Swoją przygodę z muzyką i teatrem zaczęła już jako dziecko, kiedy występowała w teatrze muzycznym ROMA. W Polsce jako aktorka dubbingowa znana jest przede wszystkim z filmów: Kraina Lodu, Trolle, Zaczarowana oraz Minionki rozrabiają.

  Kiedy? – niedziela, 18 luty
  Gdzie? – sala teatralna WCK
  O której? – godz. 1600

  Bilety można nabyć za pośrednictwem strony WCK.

 3. Spektakl teatralny „Czarnoksiężnik z krainy OZ”  – piątek/sobota

„…Nie ma to, jak w domu…”

15 lutego 2018 w sali teatralnej Zespołu Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej odbędzie się premiera musicalu „Czarnoksiężnik w krainie Oz” w wykonaniu Teatru „Naszego”, działającego w ramach Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach. Główna bohaterka sztuki Dorotka, podczas tornada, przenosi się do krainy Oz, znajdującej się po drugiej stronie tęczy. Tam poznaje Maczkinów, którzy w podziękowaniu za pomoc w uwolnieniu od złej wiedźmy, wskazują jej drogę do czarnoksiężnika, który może pomóc Dorotce w powrocie do domu. W drodze do Szmaragdowego Grodu Dorotka poznaje Stracha na wróble, który marzy o rozumie, Blaszanego Drwala pragnącego mieć serce i strachliwego Lwa chcącego, aby Oz uczynił go odważnym. Podczas podróży przyjaciele napotykają wiele niebezpieczeństw, z których wychodzą obronną ręką. Czy ich marzenia się ziszczą? Czy Dorotka powróci do swoich bliskich? Tego dowiecie się Państwo przyjmując zaproszenie na nasz barwny musical! Wybierzcie się z nami do bajecznej Krainy Oz, aby dowiedzieć się jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki.

Zajęcia teatralne w ZSP w Kleczy Dolnej prowadzone są od 2002r. Od 2003 r. działają w szkole dwie sceny: scena dziecięca, finansowana przez ZSP w Kleczy Dolnej oraz scena młodzieżowa, finansowana przez OPP w Wadowicach. Młodzieżą opiekuje się mgr Paweł Jarosz. Corocznie dla społeczności lokalnej wystawiane są nowe spektakle.

Kiedy : piątek i sobota 16/17 luty
Gdzie : Sala teatralna ZSP Klecza Dolna
O której : Piątek: godz. 1000 oraz 1200
Sobota: godz. 1530 oraz 1730

Wprowadzono: 15 lutego 2018