TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

W minionym tygodniu w wadowickim powietrzu poczuć można było powiew prawdziwej wiosny. Termometry wskazywały temperaturę powyżej 10 C, a Plac Jana Pawła II codziennie w godzinach popołudniowych wypełniony był mieszkańcami, którzy odpoczywali i relaksowali się w promieniach słońca. Mamy nadzieję, że nadchodzące ochłodzenie szybko minie, a wiosna zawita do nas ponownie! Zapraszamy na kolejne zestawienie TOP 3 na weekend w Wadowicach.

  1. Kabaret Skeczów Meczących – piątek

    Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów.  I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji 15-lecia zespołu. Zupełnie nowe perypetie tych, dzięki którym pokochaliście Kabaret Skeczów Męczących. Najbardziej lubiane postaci w niespotykanych dotąd odsłonach. Premierowy program, pełen nowych skeczy, które już zaraz staną się absolutnymi hitami.

    Gdzie? –  sala kameralna WCK.
    Kiedy? – piątek 16 marca 2018 r.
    O której? – godz. 18:00.

  2. Towarzyski Bieg Górski na Groń Jana Pawła II – sobota

    Urząd Miejski w Wadowicach, Wadowickie Centrum Kultury i Wichry Beskidu T.R. zapraszają na Towarzyski Bieg Górski na Groń Jana Pawła II, który odbędzie się 17 marca br. o godzinie 10:00 w Ponikwi. Bieg będzie imprezą towarzyszącą dla 9 Przeglądu Filmów Górskich, który odbywa się w dniach 17-18 marca 2018 w WCK Wadowice.

    Bieganie jest najprostszą i dla wielu najprzyjemniejszą formą aktywności fizycznej, warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym i pobiegać razem. GOŚCIEM SPECJALNYM imprezy będzie Paweł „Pigmej” Krawczyk – jeden z czołowych zawodników biegów górskich w Polsce. Bieg ma charakter koleżeński, więc nie ma zwycięzców – wszyscy są wygrani. Rozpocznie się na pętli w Ponikwi, a zakończy przy kaplicy na Groniu Jana Pawła II. Trasa liczy 4,5 km niebieskim szlakiem. Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

    Nie ma opłat za bieg – w biurze zawodów podpisujemy się tylko na liście uczestników. Dla wszystkich uczestników zapewnione będą:
    – gorący posiłek,
    – kawa i herbata,
    – gadżety dla uczestników (ilość zależna od frekwencji  i hojności sponsorów).

    W biegu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, a także osoby które ukończyły 16 lat za pisemną zgodą rodziców lub pod opieką prawnego opiekuna. Biuro będzie czynne w dniu biegu w godz. 9.00 – 10.00.
    Bieg ma charakter towarzysko – rekreacyjny, uczestnicy biorą w nim udział na własną odpowiedzialność. Zabezpieczeniem trasy oraz zabezpieczenie medyczne gwarantują Druchowie z OSP Ponikiew.

    **Więcej informacji o biegu udzielają:
    Krzysztof Radwan – 692314540
    Mariusz Ciapa – 666054762

    Zapraszamy!

  3. 9 Przegląd Filmów Górskich – sobota

Już po raz dziewiąty Wadowickie Centrum Kultury zaprasza publiczność na Przegląd Filmów Górskich, którego gośćmi specjalnymi będą: Piotr Pustelnik – znany himalaista, zdobywca korony Himalajów i Karakorum oraz charyzmatyczny Aleksander Doba, który jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki! W tym roku rozszerzamy formułę przeglądu wzbogacając ją o inne sporty ekstremalne stąd obecność wybitnego kajakarza. W trakcie Przeglądu zaprezentowanych zostanie 9 specjalnie wyselekcjonowanych, nagradzanych i wyróżnionych polskich oraz zagranicznych filmów. Podczas kilkugodzinnego maratonu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie obrazów dla miłośników gór wysokich, sportów ekstremalnych, wspinaczki oraz zapierających dech w piersiach widoków. To spotkanie połączy pasjonatów, amatorów, fanatyków, aktywnych turystów, sportowców, wspinaczy i tych biernych widzów, lubiących przebywać wśród natury.

Bilety na wydarzenie w cenach: 30 zł, 35 zł (sobota w dniu przeglądu) oraz 20 zł, 25 zł (niedziela w dniu przeglądu) oraz warsztaty dla dzieci w cenie: 5 zł dostępne są w sekretariacie WCK, kasie kina Centrum oraz online poprzez stronę www.wck.wadowice.pl

17 marca (sobota)

10:00 – Rajd na Leskowiec -prowadzenie Bartek Skoczylas – Grupa Beskidzka GOPR, zapisy w sekretariacie WCK do 16 marca do godz. 12:00 – wydarzenie towarzyszące
10:00 – Towarzyski Bieg Górski na Groń Jana Pawła II – gość specjalny Paweł “Pigmej” Krawczyk – prowadzenie „Wichry Beskidu” – wydarzenie towarzyszące
15:00 – Otwarcie festiwalu – sala teatralna WCK/ godz. 15:00 – 16:00 – warsztaty dla dzieci pt. „Przygotowanie do wielkiej wyprawy”
15:10– 16.10 „Sloboda pod nakładom” 58 min
16:10 – 16.50 „Coconut connection” 38 min
Przerwa 16:50 – 17:10 – Konkursy z nagrodami
17:10 – 18.15 „Lekarze w górach” 65 min
18:20 – 19:20 spotkanie z Piotrem Pustelnikiem

Przerwa 19:20 – 19:45

19:45 – „Happy Olo” 65 min
20:50 – 21:50 spotkanie z Aleksandrem Dobą
22:30 – Impreza integracyjna ludzi gór – Pub „Dawno temu” ul. Żwirki i Wigury 4 – wydarzenie towarzyszące.

18 marca (niedziela)

14:00 – 15:35 „Dirtbag” 95 min
14:00 – 15:00 warsztaty dla dzieci pt. „Przez Tybet i Himalaje”
Przerwa 15:35 – 15:45
15.45 – 16.30 „Mama” 45 min
16:30 – 17:25 „Piotr Malinowski. 33 zgłoś się…” 55 min

Przerwa 17:25 – 17:40

17:40 – 18:40 spotkanie z Rafałem Fronią
18:40 – 19:15 „The Last Honey Hunter”36 min
19:15 – 20:30 „Biegacze” 72 min.

Wprowadzono: 15 marca 2018