TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Jak to mówią: „w marcu jak w garncu”. Ostatnie tygodnie to przeplatanka ciepłych i mroźnych dni. Na szczęście wraca do nas wiosenna pogoda i temperatura wzrośnie do prawie 10°C. Miejmy nadzieję, że tak już zostanie! Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi propozycjami TOP 3 na weekend.

 1. Koncert La Vida Loca – sobota

  Państwowa Szkoła Muzyczna w Wadowicach zaprasza na koncert Matei Ioachimescu (flet) i Alfredo Ovallesa (fortepian), który odbędzie się w sali koncertowej Szkoły na ul. Legionów 1 w Wadowicach w sobotnie popołudnie 24 marca.

  Jest to projekt zainicjowany przez dwóch świetnych młodych kameralistów, których artystyczne ścieżki skrzyżowały się w Wiedniu. Sięgają oni do muzyki wywodzącej się z Ameryki Południowej i nadają jej świeży, elegancki a zarazem wirtuozowski charakter. Dźwiękowe opowieści o życiu, zakazanej miłości, świętowaniu natury i południowoamerykańskiej radości życia – połączone z dowcipem i werwą – wprawią publiczność w taneczny nastrój.

  Bilety w cenie 30zł do nabycia w sekretariacie szkoły. Zapraszamy!

 2. Rodzinne warsztaty wicia palm – piątek

  Na spotkaniu warsztatowym dla rodzin z dziećmi uczestnicy wspólnie z pracownikami  muzeum przygotują tradycyjne palmy wielkanocne. Będzie trochę opowieści o świątecznych tradycjach, wspólnie wykonamy bibułkowe kwiaty i przedstawimy różne propozycje na wicie palm. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały. Koszt 10 zł od palmy. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

  Termin: 23 marca 2018 r.
  Godzina: 16.00 
  Miejsce: Muzeum Miejskie

 3. Odpocznij i … przygotuj się na zmianę czasu – sobota/niedziela

W nocy z soboty na niedzielę (24/25 marca) przesuwamy wskazówki naszych zegarków o godzinę, wracając tym samym do czasu letniego. W praktyce oczywiście zdecydowana większość zegarów w telefonach czy telewizorach przestawi się sama, jednak nie zapomnijmy o tradycyjnych urządzaniach wiszących na naszych ścianach czy tych na naszych rękach.

Zmiana pozwoli lepiej wykorzystywać naturalne światło, dzięki słonecznym popołudniom będziemy mieć więcej czasu na uprawianie sportu lub innych aktywności po pracy. Dlatego pamiętajmy, by w najbliższych dniach spędzić jak najwięcej chwil ciesząc się słońcem, co z pewnością doskonale wpłynie na nasz nastrój i zdrowie, a także pomoże nam przygotować nasz organizm na zmianę czasu.

Wprowadzono: 22 marca 2018