TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Ostatnie dni pełne były wzruszających chwil – nie tylko podczas Świąt Wielkanocnych, ale i rocznicy śmierci Świętego Jana Pawła II, którego wspominaliśmy w miniony poniedziałek na koncercie „Pamiętamy, Ojcze Święty”. Najbliższy weekend będzie ciepły i słoneczny, więc warto wykorzystać ten czas aktywnie! Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym TOP 3 na weekend w Wadowicach.

1. Noc teatrów – sobota

Wszystkich wielbicieli teatru i nocnych wrażeń zapraszamy na drugą odsłonę Nocy Teatrów w Wadowickim Centrum Kultury! Podczas jednej nocy, widzowie będą mieli możliwość obejrzenia aż trzech spektakli, dotykających różnorodnej tematyki, konwencji i stylistyki – klasycznej, muzycznej i kabaretowej.

Nie zabraknie także degustacji mocnej kawy! 🙂 ☕☕☕

Trzy spektakle jeden bilet!
A przed nami…

★ Teatr Sokół ze spektaklem „#allONE” – spektakl jest opowieścią o młodym człowieku, który – jak obecnie wielu jego rówieśników – postanawia rozpocząć karierę blogera. Jego motywy nie są do końca jasne, jednak chęć zdobycia uznania w oczach innych osób przysłania ten fakt. Splendor, fejm i sława coraz częściej okazują się być jedynym sposobem na „odnalezienie siebie”… Poprzez opowiedzianą historię „Sokoły” w sposób zabawny, czasem wzruszający i niezwykle krytyczny, starają się zrozumieć co tak naprawdę pozwala młodemu człowiekowi poznawać siebie.

★ Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn –
„Dziewczyny jesteście super!” -Grupa przeniesie widzów do świata, w którym dowcip łączy się z chłopięcą nostalgią oraz bezpretensjonalną i absurdalną poezją. Całość koncertu – piosenki i narracja – stworzą zwariowane, liryczno – nostalgiczne show, z dużą dawką czarnego humoru oraz dystansu do świata i samych siebie. Twórcy spektaklu są Laureatami licznych festiwali i przeglądów w tym Krakowskiego Przeglądu Kabaretów PAKA.

★ Marcin Zarzeczny – „Zwierzenia bezrobotnego aktora”. Spektakl będzie opowieścią o determinacji w dążeniu do realizacji marzeń. Przdstawienie kładzie nacisk na budowanie atmosfery i intymnej relacji pomiędzy bohaterem i widownią. Marcin Zarzeczny w formie autorskiego monologu, w sposób lekki i żartobliwy opisuje swoje doświadczenia związane z poszukiwaniem pracy. „Zwierzenia bezrobotnego aktora” to monodram, który w ciągu 5 lat został wystawiony ponad sto razy w kilkudziesięciu miastach Polski, Indii, na Islandii, w Iranie i w Niemczech.

Program:
20:00 – Teatr Sokół „#allONE”, sala kameralna
PRZERWA
21:15 – Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn „Dziewczyny jesteście super!”, sala teatralna
PRZERWA
23:00 – Marcin Zarzeczny „Zwierzenia bezrobotnego aktora”, sala kameralna

Bilety w cenie: 30 zł – ulgowe, 35 zł – normalne, 40 zł – w dniu wydarzenia – do nabycia w sekretariacie WCK, kasie kina oraz na stronie internetowej Wadowickiego Centrum Kultury.

2. Trening z Qczaj’em w Młynie – sobota, niedziela

Qczaj to popularny w internecie trener-performer, który wiele osób potrafi rozbawić do łez. Jeśli lubisz konkret, to dzień bez jego tekstów motywacyjnych będzie dla ciebie dniem straconym!  Zanim został trenerem grał w Teatrze Studio Buffo w spektaklu „Romeo i Julia” i w „Metrze”, był również fryzjerem, a we wszystkich działaniach zawsze wiernie go wspierała mama na stałe mieszkająca w Chicago.

I termin: 7. kwietnia 2018, godz. 15:30
II termin: 7. kwietnia 2018, godz. 18:30
III termin: 8. kwietnia 2018, godz. 11:00
IV termin: 8 kwietnia 2018, godz. 14:30

3.  Idź na rower! – piątek/sobota/niedziela

Najbliższy weekend będzie słoneczny i bardzo ciepły – termometry wskażą ponad 20°C. W sobotę obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji chcemy zachęcić wszystkich, aby w najbliższych dniach rozpoczęli sezon rowerowy. Znajdźmy chwilę dla siebie i wybierzmy się na wycieczkę rowerową po okolicy. Nasza gmina pełna jest pięknych miejsc, które są idealne na krótką, samotną przejażdżkę lub na duży rodzinny wypad. Polecamy trasę na „Dzwonek” czy na Jaroszowicką Górę.

Wprowadzono: 5 kwietnia 2018