TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Maj stoi już u progu, dla niektórych szczęśliwców nadchodzący weekend może być naprawdę długi. Pogoda w dalszym ciągu sprzyja, nie pozostaje więc nic innego, jak korzystać z niej ile się da i cieszyć z wiosny, słońca i błękitnego nieba! Brakuje Wam pomysłów, co robić? Nie ma problemu, już spieszymy z pomocą i propozycjami na udany weekend.

1. Grillowanie na świeżym powietrzu – piątek/ sobota/ niedziela

Najbliższy weekend jest ostatnim w kwietniu, wszyscy wypatrują więc już maja – najpiękniejszego miesiąca w roku. A skoro majówka, to i grill, nieodłączny element krajobrazu w długi weekend i nie tylko. Pogoda piękna, grono znajomych i rodziny, smakołyki do ugrillowania – to przepis na miło spędzony czas. Nie masz ogródka? Nie szkodzi, w Wadowicach bez problemu urządzisz fajne grillowanie w przepięknych okolicznościach przyrody np. na Bulwarach nad Skawą. A i dzieci nie będą się nudzić, gdy do dyspozycji mają obok plac zabaw i mnóstwo miejsca do wesołych harców.

2. Motoserce i akcja rejestracji dawców szpiku z Fundacją DKMS – sobota

Jaki jest najlepszy pomysł na udany dzień? Dobrze się bawić, a przy tym zrobić coś dobrego dla innych! Tak właśnie będzie wyglądała najbliższa sobota na Placu Jana Pawła II w Wadowicach. Już o godzinie 10.00 na rynek zaczną się zjeżdżać motocykliści, uczestnicy ogólnopolskiej akcji Motoserce, której celem jest propagowanie idei krwiodawstwa i zwrócenie uwagi na brak tego cennego surowca w polskich szpitalach. Organizatorami wadowickiego Motoserca są Klub Motocyklowy Grey Wolves i Klub Motocyklowy Strażaków Riders Of Flames Wadowice Mother Chapter, przy współpracy z Gminą Wadowice.

W programie m.in. parada motocyklistów ulicami miasta, liczne atrakcje dla dzieci, pokaz sprzętu strażackiego i co najważniejsze – możliwość honorowego oddania krwi w godzinach 10.00 – 14.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Równolegle w sobotę na rynku odbędą się Dni Dawcy Szpiku, koordynowane przez Fundację DKMS i dedykowane panu Markowi Książkowi z Wadowic, który zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Jego jedyną szansą na wyjście z choroby jest przeszczep szpiku.

Przypominamy, że zarejestrować się jako potencjalny dawca może każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Pomóżmy Panu Markowi i innym chorym – każda zarejestrowana osoba to szansa na znalezienie genetycznego bliźniaka i szansa na życie!

Zachęcamy serdecznie do włączenia się w obie akcje!

3. Dzień Tańca – sobota

W sobotę w Wadowickim Centrum Kultury prawdziwe święto tancerzy. W ramach programu Dnia Tańca 2018 znajdą się m.in. warsztaty z Dawidem Baworem (showdance – połączenie stylu musicalowego z freestylem kształtujące świadomość ruchu scenicznego) oraz Olą Jurczak (jazz) dla uczestników 3. Art Clip Dance, rozstrzygnięcie konkursu 3. Art Clip Dance oraz występy laureatów, przegląd zespołów i duetów powiatu wadowickiego, ZUMBA, pokazy taneczne zawodowców oraz retransmisja baletu GISELLE z Teatru Bolszoj, a także dodatkowe atrakcje.

Więcej szczegółów na stronie WCK.

Wprowadzono: 26 kwietnia 2018