TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Kolejny majowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Po tygodniu pełnym pogodowych zawirowań mamy nadzieje, że najbliższe dni będą ciepłe i pełne słońca. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kolejnymi propozycjami „TOP 3 na weekend w Wadowicach”!

 1. Wystawa plenerowa – Śladem Armii Krajowej– piątek/sobota

  Podczas dwudniowego pikniku historycznego jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielkoformatowej grze edukacyjnej i podziwiać pokazy grup rekonstruktorskich. Zainteresowanym historią II wojny światowej zaprezentujemy repliki broni, a także unikatowe zdjęcia. Pracownicy Muzeum AK będą zachęcać mieszkańców do przekazywania pamiątek i świadectw o wydarzeniach związanych z działalnością Armii Krajowej. Materiały te uzupełnią interaktywną mapę prezentującą aktywność AK w Małopolsce.

  Mobilna wystawa Śladem Armii Krajowej i Mapa Akcji „Burza” w Małopolsce w Wadowicach pozostanie dwa dni. 11 maja od 10:00 do 15:00 odbędą się spotkania dla dzieci i młodzieży szkolnej, szkolne drużyny będą mogły spróbować swoich sił w grze wielkoformatowej „Śladem Akcji Burza i AK”, odbędą się także spotkania z historykami i edukatorami z Muzeum AK. W sobotę 12 maja od 11:00 do 16:00 zaplanowano pokazy grup rekonstruktorskich, spotkania z historykami z Muzeum AK, zbiórkę pamiątek po żołnierzach AK, mini wystawę multimedialną i konkursy z nagrodami. Udział w grze historycznej wymaga wcześniejszych zapisów pod adresem: akcjaburza@muzeum-ak.pl.

  Szczegóły akcji na www.muzeum-ak.pl. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 2. Festiwal CzyTOmania – piątek/sobota

  Wkrótce Wadowice ponownie ogarnie mania czytania, a wszystko to za sprawą II edycji „CzyTOmanii – Wadowickiego Festiwalu Książki”. Warto więc zarezerwować czas i przygotować „miejsce” na autografy, bowiem nasze miasto odwiedzą wyjątkowi goście.

  W tym roku „czyTOmania” odbędzie się w dniach 10 – 12 maja. Organizatorem imprezy jest Wadowicka Biblioteka Publiczna. Podczas trzydniowego święta książki zorganizowane zostaną liczne spotkania autorskie oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W związku z tym każdy, bez względu na wiek i zainteresowania literackie, znajdzie coś dla siebie.

  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i duże zainteresowanie wstęp na spotkania autorskie dla dorosłych możliwy będzie za okazaniem BEZPŁATNYCH wejściówek, które można odebrać w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej od 16 kwietnia!!!!
  Warsztaty dla dzieci i młodzieży (dziennikarskie, komiksowe, motywacyjne i drukarskie) przeznaczone są dla grup zorganizowanych. Opiekunowie proszeni są o telefoniczne zgłaszanie klas (33 823 46 18).

  Na pokazy szybkiego czytania dla dzieci i dorosłych oraz treningi pamięci i koncentracji obowiązują zapisy indywidualne! Można je dokonać telefonicznie (33 823 46 18) lub osobiście w Wadowickiej Bibliotece.

  Wszystkie imprezy w ramach „Wadowickiego Festiwalu Książki” odbędą się w głównym budynku Biblioteki Publicznej, przy ul. Legionów 1. Festiwal objęty honorowym patronatem Burmistrza Wadowic.

  PROGRAM FESTIWALU:

  11 maja 2018 – piątek
  9:00 – 14:00 – edukacyjne warsztaty papiernicze i drukarskie dla dzieci (zapisy grup  zorganizowanych)
  9.30 i 10:30 – warsztaty teatralno-czytelnicze dla dzieci
  12:00 – spotkanie autorskie dla dzieci z WIESŁAWEM DRABIKIEM
  18:00 – spotkanie autorskie z ANDRZEJEM PILIPIUKIEM (fantastyka) – bezpłatne wejściówki

  12 maja 2018 – sobota
  10:00 – trening szybkiego czytania dla dzieci (zapisy indywidualne)
  10:00 – trening pamięci i koncentracji dla dorosłych i seniorów (zapisy indywidualne)
  11:30 – trening szybkiego czytania dla dorosłych (zapisy indywidualne)
  15:00 – spotkanie autorskie z MARIĄ ULATOWSKĄ  i JACKIEM SKOWROŃSKIM (literatura obyczajowa) – bezpłatne wejściówki 18:00 – spotkanie autorskie z SZYMONEM HOŁOWNIĄ bezpłatne wejściówki

 3. KOPCIUSZEK Jules Massenet – transmisja opery – niedziela

Ktoś policzył, że istnieje około 700 wersji historii o dziewczynie-sierocie gnębionej przez macochę i złe siostry. Do najpopularniejszych na gruncie europejskim należy oczywiście baśń Charlesa Perraulta z tomu „Bajki babci Gąski”. Na jej podstawie powstały późniejsze opracowania wątku dla dzieci, a także Kopciuszek baletowy do muzyki Prokofiewa i operowe, m.in. Rossiniego i Julesa Masseneta. To ostatnie dzieło miało swoją prapremierę w 1899 roku w Opéra-Comique w Paryżu. Opera odniosła ogromny sukces, bo była grana ponad 50 razy tylko w pierwszym sezonie prezentacji. W tytułowej roli w transmitowanym spektaklu usłyszymy Joyce DiDonato, która zasłynęła jako wykonawczyni partii Kopciuszka także w wersji Rossiniego, a którą mogliśmy podziwiać w cyklu „The Met: Live in HD” jako Elenę w „La donna del lago”.

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 45 minut (w tym 1 przerwa)
Bilety można zarezerwować za pośrednictwem strony WCK tutaj.

Wprowadzono: 10 maja 2018