TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Połowa maja za pasem! Pogoda nieco się popsuła, ale to nie przeszkadza w tym, by aktywnie i oryginalnie spędzać wolny czas. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi propozycjami TOP 3 na najbliższy, pełen kultury lokalnej weekend w Wadowicach!

 1. Tydzień Kultury Lokalnej– piątek/sobota/niedziela


  Tydzień Kultury Lokalnej to święto Ziemi Wadowickiej i całej jej społeczności. Wydarzenie ma na celu promocję naszego regionu wśród mieszkańców i turystów. Środki unijne, jakie pozyskała Gmina Wadowice na realizację wydarzenia to 88.946,00zł.

  W ramach imprezy odbędzie się szereg wydarzeń na Placu Jana Pawła II, ponadto prezentować będziemy lokalne trasy turystyczne piesze i rowerowe, a dzieci z naszej Gminy będą miały możliwość uczestniczenia w nieodpłatnych warsztatach. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń w piątek, sobotę i niedzielę:

  18 maja – 98.rocznica urodzin Jana Pawła II

  • 11.00 msza święta w Bazylice Ofiarowania MNP
  • 12.30 rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci i młodzieży „Słowo Jana Pawła II do młodych”, uroczyste krojenie tortu urodzinowego Jana Pawła II i poczęstunek uczestników wydarzenia,
  • zwiedzanie Szlaku Karola Wojtyły z przewodnikiem
  • 14.00 koncert orkiestr strażackich
  • 20.00 koncert zespołu Raz Dwa Trzy

  19 maja

  • 11.00 – 15.00 Biesiada Wiejska z uczestnictwem Kół Gospodyń Wiejskich (degustacja potraw, występy regionalne)
  • od 11.00 Słodkie Wadowice – Konkurs „Kremówkowy Zawrót Głowy” – przewodniczącym jury konkursu będzie medialna osoba z branży gastronomicznej
  • Wystawa Artefaktów Kultury – wystawa przedmiotów regionalnych i Konkurs na Najciekawsze Artefakty Kultury
  • Bieg Wadowicki – biegi dla dzieci i dla dorosłych
  • 18.30 – 22.30 koncerty lokalnych artystów

  20 maja

  • zwiedzanie Szlaku Karola Wojtyły z przewodnikiem
  • 17.00 koncert Piotra Rubika – współorganizacja: Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II i Gmina Wadowice

 2. Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy.  – piątek


  Ten koncert to muzyczna podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą.  

  Raz Dwa Trzy – Zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy – wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu. Raz Dwa Trzy to zjawisko. Fenomen.

  Koncert odbędzie się na Placu Jana Pawła II w Wadowicach, w ramach projektu Tydzień Kultury Lokalnej. Początek o godzinie 20.00.

  Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 3. IV Bieg Wadowicki – sobota

Już 19 maja 2018 roku biegacze z całej Polski ruszą atestowaną 10-kilometrową trasą ulicami Wadowic podczas IV Biegu Wadowickiego. Nie zabraknie również atrakcyjnych biegów dla dzieci i młodzieży, o dystansach dostosowanych do wieku i możliwości.

Nie czekaj, zapisy już się rozpoczęły! Szczegóły, przebieg trasy i zapisy na stronie internetowej Biegu.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje :

START – 19 maja 2018
MIEJSCE STARTU – Plac Jana Pawła II w Wadowicach
BIURO ZAWODÓW –  10:00 – 15:45 – Adama Mickiewicza 16, 34-100 Wadowice – I LO
GODZINA STARTU – 16:00
DYSTANS – 10 km
TRASA – 
http://biegwadowicki.pl/trasa
ZAPISY – 
http://biegwadowicki.pl/rejestracja
LIMIT – 500 zawodników.

Wprowadzono: 17 maja 2018