TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Najbliższy weekend będzie okazją nie tylko do tego, by zapalić majowego grila ze znajomymi i rodziną, lecz także by wziąć udział w wielu kulturalnych wydarzeniach odbywających się w naszej gminie. Zapraszamy do kolejnego zestawienia TOP 3 na najbliższy weekend.

 1. Festiwal teatralny „Zgraja”– piątek/sobota/niedziela

  Tegoroczne Wadowickie Spotkania Teatralne „ZGRAJA” zapowiadają prawdziwe święto teatru! Trzy dni otwartych pokazów, spotkań, interaktywny spektakl plenerowy, wieczór komedii improwizowanych oraz mistrzowski monodram Jerzego Treli!

  Oprócz kultowego już spektaklu Teatru STU w wykonaniu Jerzego Treli pt. „Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Barnarda” prezentowanego w niedzielę 27 maja o godz. 19:00, uczestnicy będą mogli zobaczyć w sobotę na wadowickim rynku (26 maja o godz. 20:30) komediowy spektakl plenerowy pt. „Satyriada” autorstwa Teatru Na Walizkach. Dla wszystkich miłośników nocnych pokazów przygotowaliśmy w piątek 25 maja o godz. 22:00 „Wieczór Komedii Improwizowanej” Grupy AD HOC. W trzydniową teatralną podróż zaprosi wszystkich widzów Teatr Próg spektaklem pt. „Załoga G” (piątek 25 maja godz. 19:00). Od kilku lat wsparcia udziela nam Uniwersytet Jagielloński obejmując honorowym patronatem wszystkich „Zgrajowiczów”.

  WST „Zgraja” to nie tylko kompozycja spektakli, warsztatów, ale również nagromadzenie burzliwych dyskusji i emocji. Czas wzruszeń, pozytywnych wibracji, ciekawych doświadczeń oraz nawiązywania nowych znajomości. Zapraszamy na spektakle otwarte w wykonaniu nieinstytucjonalnych teatrów z całej Polski! Szczegółowy program prezentacji dostępny jest tutaj.

  Wydarzenia towarzyszące:

 2. „Wadowice kochają rower” – wielka impreza rowerowa   – sobota

  Burmistrz Wadowic zaprasza! Już w najbliższą sobotę 26 maja od godziny 900 do 1700 na Placu Jana Pawła II w Wadowicach odbędzie się impreza z cyklu „I love bike” – „Wadowice kochają rower”, czyli całodniowy piknik rowerowy, której organizatorami są Gmina Wadowice oraz Fundacja Kult.


  Na płycie wadowickiego rynku na uczestników będzie czekać specjalnie przygotowany, innowacyjny tor rowerowy (pumptrack). Na torze w trakcie festiwalu odbywać się będą warsztaty z prawidłowej jazdy, pokazy oraz zawody, w których najszybsi zawodnicy wśród swoich kategorii zostaną nagrodzeni.

  Kto nie posiada własnego jednośladu nie musi się martwić! Podczas wydarzenia dostępna będzie darmowa wypożyczalnia sprzętu rowerowego, gdzie chętni będą mogli zaopatrzyć się w rowery i kaski. Nie zabraknie również prowadzonych przez konferansjera gier, zabaw i konkursów o tematyce rowerowej oraz strefy dla najmłodszych, w której dzieci będą mogły wziąć udział w licznych zabawach.

  Dodatkowo, w godzinach 1200 – 1500  stoisko edukacyjne na Placu Jana Pawła II rozstawi Straż Miejska. Wadowiccy Strażnicy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z najmłodszymi podczas warsztatów skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które odbędą się właśnie w tym mini miasteczku edukacyjnym.  Dorośli z pewnością ucieszą się z prezentu od strażników – każda chętna osoba posiadająca samochód będzie miała możliwość odebrania darmowych, specjalnych wadowickich tablic rejestracyjnych, przeznaczonych do zamontowania na swoim pojeździe.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału!

 3. Spotkanie z Gabrielą Molesztak – młodą pisarką z Choczni- piątek

Gabriela Molesztak, 25-letnia pisarka z Choczni, powraca z nową książką „Zaczarowana Latarka. W świecie Dinomuzyków”. Promocja bajki odbędzie się 25 maja o godzinie 17:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

Gabriela Molesztak – z domu Leśniak. Żona i mama dwójki uroczych szkrabów. Pisze opowiadania, wiersze, wierszyki i bajki dla dzieci. Debiutowała w 2016 roku powieścią obyczajową pt. „Smutek radości”. Związana przez pewien czas z Miesięcznikiem Ludzi Wolnych „Libertas”. Jako nastolatka układała bajki dla swoich sióstr, teraz chętnie tworzy z myślą o własnych dzieciach.

„Zaczarowana Latarka. W świecie Dinomuzyków” to kolejna po „Smutku radości” książka Gabrieli Molesztak. Autorka tym razem składa ukłon w stronę dzieci, kierując swoją powieść właśnie do najmłodszych czytelników. Książka opowiada o pięcioletnim chłopcu, który każdego wieczoru słucha z przejęciem opowieści taty. Wkrótce okazuje się, że bohaterowie bajek istnieją naprawdę! A to wszystko za sprawą zaczarowanego przedmiotu, który pewnego razu Wiktorek otrzymuje od taty w prezencie. Co czeka ich w rozśpiewanej i roztańczonej Krainie Dinomuzyków? I jak Wiktorek pomoże w rozwiązaniu problemu Małego Muszu? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszymy już niedługo w Bibliotece podczas promocji książki.

Wprowadzono: 24 maja 2018