TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Wadowice zostały całkowicie opanowane przez lato! Wysokie temperatury i piękna pogoda utrzymują się w gminie od kilku tygodni, co cieszy nie tylko mieszkańców, ale również turystów odwiedzających nasze miasto, a tych nie brakuje! Przed nami weekend, a więc po raz kolejny zachęcamy do zapoznania się z propozycjami TOP 3 na weekend.

 1. Turniej Miast Partnerskich Wadowice Cup– piątek/sobota

  Wszyscy fani piłki nożnej czerwiec 2018 roku mają zaznaczony w kalendarzu już od dawna. Zanim jednak zabrzmi pierwszy gwizdek podczas Mistrzostw Świata w Rosji, na wadowickiej murawie odbędzie się inny turniej – choć może nieco mniejszej rangi, to jednak z pewnością równie wielkich emocji – Turniej Miast Partnerskich Wadowice Cup!

  W piątek i sobotę 8-9 czerwca wadowicka drużyna chłopców z roczników 2005-2006 spotka się w turniejowych rozgrywkach z ich rówieśnikami z trzech miast partnerskich Wadowic z Włoch i Węgier: Sony, San Giovanni Rotondo i Kecskémet.

  Młodzi zawodnicy rozpoczną rywalizację w piątek o godzinie 18.00 i 19.00. Kolejne mecze turnieju odbędą się w sobotę o 10.00 i 11.00 oraz popołudniu o godzinie 18.00 i 19.00. Zwycięzców turnieju poznamy więc około godziny 20.00. Wszystkie spotkania odbędą się na Stadionie MKS Skawa – współorganizatora turnieju.

  Martwicie się, że zgłodniejecie śledząc rozgrywki? Nic podobnego! Równolegle w sobotnie popołudnie na stadionie odbędzie się rodzinny piknik z grillem, kiełbaskami, konkursami i atrakcjami dla najmłodszych. Zapraszamy więc już dziś do wspólnego kibicowania. Poczujmy klimat międzynarodowych zawodów na naszym podwórku!

 2. Koncert U Studni – piątek


  Godzina: 18:00, Sala Teatralna WCK , kup bilet TUTAJ.

  U Studni to jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną. Byli muzycy „Starego Dobrego Małżeństwa” pojawią się już 8 czerwca w Wadowickim Centrum Kultury z okazji zakończenia roku akademickiego Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów dominanty przekazu i stylu wykonawczego „U Studni”.

 3. Ujarzmi Skawę! Czyli spływ kajakiem  –piątek/sobota/niedziela

Jeżeli jednym z Państwa celów jest  aktywne spędzanie czasu, a przy okazji poznanie lokalnej przyrody to mamy świetną propozycję! – spływ kajakowy! Dzięki firmie „Kajaki na Skawie” każdy z mieszkańców ma możliwość wypożyczenia sprzętu (kajak, wiosła, kamizelki) oraz indywidualnego bądź grupowego spływu na jednej z kilkunastu tras. Wypożyczony sprzęt firma dowiezie pod wskazane miejsce oraz odbierze po zakończonym spływie. Skorzystajmy z bogactwa, jakim jest rzeka Skawa z otaczającą ją florą i fauną i dajmy się ponieść emocjom! Gwarantujemy, że spływ kajakowy dostarczy masy rozrywki i będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego!

Więcej informacji oraz możliwość rezerwacji kajaków : http://www.kajaki-na-skawie.pl/

Wprowadzono: 7 czerwca 2018