TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Przed nami kolejny weekend! Mamy nadzieję, że będzie równie ciepły i pogodny jak ostatnie dni. Tradycyjnie, jak co czwartek, publikujemy dla Państwa nasze kolejne propozycje na spędzenie tego wolnego czasu.  

 1. Spotkanie z Barbarą Romer-Kukulską- piątek

  Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na niezwykłe spotkanie z Barbarą Romer-Kukulską – autorką opracowania „Dziennik 1939-48”. Publikacja jest pamiętnikiem Zofii z Drohojowskich Romerowej, żony Rodryga Romera, ostatniego właściciela majątku w Inwałdzie. Zawiera wyjątkowe zdjęcia ludzi i miejsc oraz unikalne dokumenty, w tym nigdy niepublikowany, odręczny list generała Władysława Sikorskiego. Dziennik czekał niemal 78 lat na odcyfrowanie przez wnuczkę Zofii – Barbarę Romer Kukulską.

  Na spotkanie zapraszamy 22 czerwca, o godz. 18:00

 2. Noc kryminałów –  piątek

  Noc kryminałów to świetny pomysł na rozpoczęcie wakacji. Zapraszamy do Kina Centrum na dwie fantastyczne, kryminale propozycje kinowe. Pierwszym filmem będzie „Dziewczyna we mgle” – ekranizacja bestsellerowej powieści Donato Carrisi, w której ginie dziewczyna. Czy to możliwe, żeby po prostu rozpłynęła się we mgle? Co tak naprawdę się z nią stało? Detektyw Vogel zrobi wszystko, aby rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia. Drugi film to „Ocean’s 8” – premierowy pokaz komedii kryminalnej, w której Debbie Ocean wraz z ekipą organizuje skok stulecia na biżuterię, podczas dorocznej gali w nowojorskim muzeum sztuki.

  Zapraszamy już o godzinie 20:00 do Sali kameralnej
  bilety: 20 zł/dwa filmy

  Bilety do nabycia tutaj.

 3. Zbyt gorąco? – Rodzinny wypad do lodziarni! – piątek/sobota/niedziela

Jeszcze tylko kilka dni i oficjalnie będzie można powiedzieć, że mamy wakacje!  W tym roku mieliśmy wyjątkową wiosnę – pełną słońca i wysokich temperatur. Dzięki temu każdy z nas zdążył przyzwyczaić się do upalnych dni, a w niektóre z nich temperatury na zewnątrz przekraczały 30 C. Najbliższy weekend ma być równie ciepły co ostatnie dni, dlatego zachęcamy, aby wziąć cała rodzinę, partnera bądź partnerkę czy też paczkę znajomych i wybrać się do pobliskiej kawiarni lody (i dobrą kawę!). W Wadowicach funkcjonuje ponad 15 punktów, w których można kupić przeróżne smaki i rodzaje lodów, samych kawiarni jest ponad 20.  W samym centrum miasta jest kilka restauracji, które oferują naprawdę pyszne mrożone przekąski!

Podarujmy sobie zatem chwilę rozkoszy i wybierzmy się z najbliższymi.

Wprowadzono: 21 czerwca 2018