TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Minione dni nie przypominały tych upalnych majowych i słonecznych tygodni, ale mamy dobrą wiadomość! W najbliższy weekend piękna pogoda ponownie powinna zawitać do Wadowic i zarówno sobota i niedziela, jak i cały przyszły tydzień mają być ciepłe i słoneczne. A w weekend będzie co robić! Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi propozycjami TOP 3 na weekend.

 1. Muzealni detektywi. Tajemnice domu rodzinnego Jana Pawła II – piątek

  Czy wiecie co dzieje się w Muzeum po zamknięciu drzwi? Jakie zagadki skrywają muzealne zakamarki? 29 czerwca o godzinie 19.00, zapraszamy wszystkich młodych detektywów, którzy chcieliby przenieść się w czasie się do lat międzywojnia i rozszyfrować zagadki ukryte w kamienicy przy Kościelnej 7.

  Detektywistyczna gra muzealna organizowana jest w ramach czerwcowego Święta Małopolski. Na spotkanie z historią zapraszamy całe rodziny, w maksymalnie pięcioosobowych zespołach. Tuż po zamknięciu muzeum, będziemy śledzić tropy i rozwiązywać zagadki, które doprowadzą nas do zaskakującego rozwiązania. Każda drużyna otrzyma detektywistyczny „pakiet startowy”, który wspomoże rozwikłanie niejednej łamigłówki. Partnerem wydarzenia jest Sherlock Wadowice.

  Wstęp wolny. Ze względów organizacyjnych wymagamy wcześniejszej rezerwacji miejsc pod numerem telefonu 33 823 35 55.

 2. Szymon Mika Jazz Quartet –  sobota

  Gdzie? – Ogród przy ul. Kościelnej w Wadowicach, start godzina 20:00

  Szymon Mika Jazz Quartet to zespół, w którego skład wchodzą jedni z najwybitniejszych przedstawicieli muzyki jazzowej w Polsce. Grupa powołana do życia przez wschodzącą gwiazdę gitary Szymona Mikę, zaprezentuje autorskie kompozycje lidera oraz pozostałych członków formacji, w których będzie można odnaleźć wpływy różnych gatunków muzyki. Zapraszamy na koncert!

  Skład:
  Szymon Mika – gitara
  Marcin Kaletka – saksofon
  Max Mucha – kontrabas

  Grzegorz Masłowski – perkusja

  BIO:
  Szymon Mika – gitarzysta, kompozytor, uznany za jazzową Nadzieję Roku 2016 według czytelników magazynu Jazz Forum. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, w tym Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany (2015) oraz Grand Prix Indywidualność Jazzowa na festiwalu Jazz nad Odrą (2012). Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem. Na co dzień koncertuje z czołówką polskiego i światowego jazzu tworząc nietuzinkowe projekty.

 3. Niedzielne grillowanie – niedziela

Urząd Miejski w Wadowicach zaprasza serdecznie wszystkich na kolejną edycję spotkań na bulwarach, czyli niedzielne grillowania! Bulwary nad Skawą to urokliwe miejsce blisko natury – idealne na spędzenie leniwego, niedzielnego popołudnia! Pragnąc stworzyć najlepsze warunki do wypoczynku organizujemy dla Państwa prawdziwą strefę relaksu:

 • odpoczniecie na wygodnych leżakach,
 • posłuchacie lekkiej muzyki,
 • zjecie smaczny posiłek przygotowany na grillu (produkty na grilla można przynieść swoje lub kupić na miejscu) czy słodką kremówkę ,
 • skosztujecie przepysznych soków z Tłoczni Choczni a także domowych lodów z Zielonej Budki

Ale to nie wszystko, co przygotowaliśmy! Specjalnie z tej okazji kursować będzie DARMOWA CIUCHCIA, która dowiezie wszystkich chętnych na Bulwary z różnych zakątków Wadowic. Pierwsza stacja ciuchci to Plac Jana Pawła II, kolejne to parking pod Pływalnią Delfin a ostatnia – stacja ORLEN przy ul. Batorego w Wadowicach.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

Gdzie ?
Bulwary nad Skawą (Wenecja)

Kiedy?
1 lipca,
22 lipca oraz
5 sierpnia,
19 sierpnia

ODJAZDY DARMOWEJ CIUCHCI:

15.30 – Rynek w Wadowicach
16.00 – Pływalnia Delfin
16.30 – stacja ORLEN (ul. Batorego)

Co zapewniamy?
– leżaki, stoliki i ławki
– muzykę (DJ)
– rozpalony grill i osoba pilnująca grilla
– możliwość zakupu kiełbasek na grilla, świeżych soków i piwa
– piękną pogodę i relaks na łonie natury!

Co można zabrać ze sobą?
– jedzenie (można również zakupić na miejscu)
– picie (można zakupić na miejscu)
– koc (na miejscu dostępne leżaki)
– rodzinę i znajomych 🙂

Wprowadzono: 28 czerwca 2018