TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Bieżący tydzień mija pod znakiem jazzowej muzyki, która grana jest w wadowickich lokalach – mamy przecież „Tydzień Jazzu” ! Zbliża się kolejny lipcowy weekend, zachęcamy zatem, jak co czwartek do zapoznania się z naszymi propozycjami na piątek, sobotę i niedzielę czyli TOP 3 na weekend.

 1. Młyn Jazz Festival – piątek/sobota

  Młyn Jazz Festival od sześciu lat przyciąga do Wadowic spore grupy melomanów, a na swej scenie skupia największe sławy światowego i polskiego jazzu. Wydarzenie urosło do rangi największego festiwalu muzyki improwizowanej w Polsce południowej. Kolejna –  ósma edycja odbywa się w dniach 5-7.07.2018 i z pewnością usatysfakcjonuje każdego miłośnika gatunku. Już teraz zapraszamy do zakupu biletów tutaj.

  Na scenie wystąpią międzynarodowe gwiazdy, m.in. Melody Gardot, Randy Crawford, Marcus Miller, JamieCullum czy Katie Melua. Strona festiwalu z harmonogramem i biletami do nabycia:
  www.mlynjazzfestival.eu

  E-mail:
  biuro@pozytywnienakrecenikultura.pl

  Kontakt dla Partnerów:
  anna.skrzypek@hotelmj.pl

  LOKALIZACJA SCENY PLENEROWEJ:
  Teren Młyn Jacka Hotel & Spa****
  Jaroszowice 234
  34-100 Wadowice
  Tel. 33 873 40 80

 2. Wadowickie Koncerty Organowe –  niedziela

  8 lipca 2018 (niedziela) godz. 16:00, Klasztor OO. Karmelitów Bosych w Wadowicach, wstęp wolny
  Koncert Organowy: Ludmiła Gołub, Valeria Anfinogenova – duet organy (Rosja)

  Program:

  • Franz Lachner (1803-1890) Introdukcja i fuga d-moll op. 62
  • Michaił Glinka (1804-1857) „Czarnomorski Marsz”, „Lezginka” z opery „Rusłan i Ludmiła”
  • Piotr Czajkowski (1840-1893) „Taniec kwiatów”, „Marsz”, „Taniec wieszczki cukrowej z baletu „Dziadek do orzechów”
  • Aleksander Głazunow (1856-1936) „Entr-act”, „Romaneska” z baletu „Raimonda”
  • Siergiej Prokofiew (1891-1953) Gavot, „Taniec dziewcząt z liliami”, „Montecchi i Capuletti” z baletu „Romeo i Julia”
  • Aram Chaczaturian (1903-1978) „Dance of Girls”, „Taniec z szablami” z baletu „Gajane”

  Duet GOLUB – ANFINOGENOVA istnieje od 10 lat. Podstawą zespołu jest przyjaźń pomiędzy artystkami.

  LUDMIŁA GOŁUB – ukończyła Konserwatorium Moskiewskie im. Piotra Czajkowskiego w klasach fortepianu, klawesynu i organów (prof. L. Roizman). Regularnie występuje w Moskwie i Petersburgu, uczestniczy w licznych międzynarodowych festiwalach. Brała udział w koncertach Filharmonii Moskiewskiej prowadzonych m. in. Przez E. Swietłanowa, G. Rożdiestwienskiego, Rostropovich,Y. Menuhina, P. Bouleza, V. Jurovsky, T. Kurentzisa. Była głównym ekspertem ds. budowy nowych organów Klaisa w największej obecnie sali koncertowej Moskwy, tzw. Domu Muzyki, którego też jest pierwszą organistką.

  VALERIA ANFINOGENOVA – ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Konserwatorium im. M. Glinki w Nowosybirsku oraz w Sankt Petersburgu. Koncertuje z różnymi solistami, zespołami, orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Grała m.in.: Z Yuriy Bashmetem ,Hibla Gerzmava, Makvala Kasrashvili. Jest dyrektorem artystycznym Filharmonii w Soczi oraz stałym dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Duet koncertuje w licznych krajach (m.in. Francja, Włochy, Polska, Estonia) W Rosji występuje w dużych miastach, m.in. Moskwie, St-Petersburgu, Wołgogradzie, Soczi, Krasnojarsku. Ważne miejsce w repertuarze duetu Golub-Anfinogenova zajmują programy duetów na organy i fortepian.

 3. Kino z rodziną – piątek/sobota/niedziela

Jest takie film przygodowy, który samym tytułem budzi grozę i chęć pójścia do kina, by go obejrzeć.  Jursccic World – Upadłe Królestwo, bo o tym filmie mowa, od piątku 6 lipca pojawi się w Wadowickim Kinie. Najbliższy weekend nie będzie chyba należał do tych najpiękniejszych – zapowiadane są powiem przelotne burze. Mamy oczywiście nadzieję, że się rozpogodzi i będzie okazja do letnich spacerów i zabawy na  świeżym powietrzu, tymczasem na sobotnie i niedzielne wieczory polecamy rodzinny wypad do kina właśnie na najnowszy film z serii Jurassic World.  Gwarantujemy świetną zabawę i wiele chwil grozy, a także niesamowite efekty specjalne.

Grafik seansów w Wadowickim Kinie Centrum na najbliższy weekend:

Piątek : 16:00 i 19:00
Sobota:  16:00 i 19:00
Niedziela : 16:00 i 19:00 

Bilety do nabycia tutaj lub w kasie kina.

Życzymy wszystkim Państwu udanego i spokojnego weekendu, a tym, którzy rozpoczynają urlopy – wspaniałych i pięknych wakacji!

Wprowadzono: 5 lipca 2018