TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Gotowi na weekend? Oto rozkład jazdy kulturalnej na najbliższe dni!

1. Daj mata Burmistrzowi w Międzynarodowy Dzień Szachów! /piątek/

20 lipca przypada Międzynarodowy Dzień Szachów. Z tej okazji Burmistrz Wadowic oraz Klub Szachowy TKKF Leskowiec Wieża Wadowice zapraszają na wyjątkowe wydarzenie na Placu Jana Pawła II w Wadowicach.

W programie:
– „daj mata Burmistrzowi” (okazja do rozegrania partii szachowej z Burmistrzem Mateuszem Klinowskim),
– wielkie szachy 3D,
– symultana szachowa z wielokrotnym mistrzem Wadowic km Jerzym Bakunowiczem,
– pokaz gry „na ślepo” i rozegranie partii „blitc”,
– możliwość spróbowania swoich sił przy szachownicy z szachistami klubu „Wieża” oraz poznania zasady gry pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Zapraszamy na rynek wszystkich miłośników „Królewskiej Gry”: dzieci, dorosłych, amatorów i arcymistrzów. Początek o godzinie 14.00. Do zobaczenia!

2. Noc horrorów w Kinie Centrum /piątek/

Lubicie adrenalinę i wielkie emocje? Wszystkich fanów mocnych wrażeń zapraszamy w piątek do wadowickiego Kina Centrum!  Na ekranach pojawią się trzy mrożące krew w żyłach filmy – nie zabraknie tajemnic, psychotycznych postaci i makabrycznych scen. Atmosfera będzie gęstniała z każdą minutą i wystawi nerwy widzów na poważną próbę! W repertuarze: The Lodgers / Przeklęci / Ghostland.

Start o godzinie 21.30. Bilety do kupienia tutaj

3. Salvator Dali w Wadowickim Centrum Kultury /piątek, sobota, niedziela/

Już tylko do 28 lipca sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury można oglądać dzieła ekscentrycznego artysty. Salvador Dali to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów XX wieku – geniusz, surrealista, indywidualista, ekscentryk. Wymyślił własną metodę surrealistyczną zwaną „paranoiczno-krytyczną”. Wśród jego dział znaleźć można nie tylko obrazy, ale również rzeźby, porcelanę, a nawet perfumy.

Wystawa dostępna w sali kameralnej WCK od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00, w weekendy w godz. 14:00 – 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

Wprowadzono: 19 lipca 2018