Top 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Top 3 na weekend

Po kilkunastu deszczowych dniach do Wadowic ponownie wraca lato! Zbliżający się weekend powinien być nie tylko ciepły ale i słoneczny! Jak zawsze zachęcamy Państwa do czynnego uczestnictwa w wydarzeniach i imprezach organizowanych na terenie gminy Wadowice. Oto nasze propozycje:

 1. Koncert Gospel Joe / Mate.O  – Festival AVE Wadowice – piątek  

  Wielkimi krokami zbliża się AVE Festival Wadowice! Będzie to prawdziwe święto młodych – nie tylko wiekiem ale i duchem, a przede wszystkim kontynuacja spotkań pełnych radości i poczucia wspólnoty zapoczątkowanych podczas Światowych Dni Młodzieży w mieście, w którym wszystko się zaczęło. Specjalnie dla Was zaprosiliśmy znanych i cenionych artystów!

  Zapraszamy na dwa wielkie koncerty w pierwszym dniu festiwalu:

  27 lipca wystąpią:

  godz. 18.30: Beverly Minor z chórem Gospel Joy
  Gospel Joy olśniewa profesjonalnym brzmieniem, wielką pasją, niespotykaną radością i energią. Jako jedyny polski chór gospel występował dwukrotnie w USA, w Kanadzie, a także na prestiżowym Festiwalu Gospel w Amsterdamie. Zespół jest laureatem I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Chórów Gospel w Osieku. W 2013 roku został półfinalistą ogólnopolskiego konkursu „Mam Talent” w TVN.

  godz. 20.00: Mate.O/TU
  TU to skrót od Totalnego Uwielbienia. Autor pisze współczesne pieśni, które rozpalają Polaków do uwielbienia Chrystusa. Muzyki Mate.O, nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy popu, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły swoich wielu odbiorców i wiernych fanów.

 2. Koncert Kana / Trzecia Godzina Dnia  – Festival AVE Wadowice – sobota

  W sobotę (28 lipca) na naszej festivalowej scenie zaprezentują się artyści :

  godz. 18.30: Kana

  Zespół Kana to inicjatywa młodych ludzi, którzy spotkali się na terenach Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Marii z Nazaretu – Matki Kościoła, która istnieje pod kierownictwem duchowym Braci Mniejszych Kapucynów i tworzą zawodowy muzyczny zespół chrześcijański. Tworzą go ludzie, mieszkający w różnych miastach Ukrainy i należący do różnych kościołów, jednak wszyscy mają ten sam cel – uwielbiać jedynego Boga przez muzykę folk, pop i komercyjny jazz.

  godz. 20.00: Trzecia Godzina Dnia

  Jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka.

 3. Wypad do kina na komedię  – piątek/sobota/niedziela

Nic tak nie poprawia humory jak dobra komedia, a najlepiej musical będący komedią. Dla wszystkich spragnionych śmiechu mamy dobrą wiadomość: w piątek 27 lipca swoją premierę w Kinie Centrum ma film MAMMA MIA: HERE WE GO AGAIN! Zapraszamy na seans!

Opis filmu:
Dziesięć lat po wielkim sukcesie komedii „Mamma Mia!” (ponad 600 milionów dolarów), twórcy filmu ponownie zapraszają na magiczną grecką wyspę Kalokairi, by raz jeszcze spotkać się z ukochanymi postaciami i muzyką zespołu ABBA w zupełnie nowym filmie. Do oryginalnej obsady dołączają nowi aktorzy i nowe postacie. Na ekranie zobaczymy m.in. Meryl Streep, Pierce’a Brosnana, Colina Firtha, Stellana Skarsgårda, Julie Walters, Dominica Coopera, Amandę Seyfried, Christine Baranski, Lily James, Josha Dylana, Hugh Skinnera, Jeremy’ego Irvine’a, Alexę Davies, Jessicę Keenan Wynn, Andy’ego Garcię oraz Cher.

Seanse:
Piątek : godzina 15:00, 17:30 i 20:00,
Sobota: godzina 15:00, 17:30 i 20:00,
Niedziela: godzina 15:00, 17:30 i 20:00.

Bilety do nabycia tutaj.

Wprowadzono: 26 lipca 2018