TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Wakacyjny półmetek już za nami – lipiec nie należał do najpiękniejszych, ale wedle prognoz miesiąc sierpień ma być rekordowo ciepły i oczywiście słoneczny, co widać po ostatnich dniach, gdzie temperatury sięgają nawet 30 C w cieniu. Najbliższy weekend warto zatem spędzić poza domem – czy to na wycieczce, czy nad basenem bądź przy grillu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na kolejny weekend !

 1. Niedzielne grillowanie na wenecji – niedziela  

  Nasze grillowania nie mają szczęścia do pogody – pierwsze dwa spotkania w tym roku zostały odwołane. Kolejne, trzecie już grillowanie wedle prognoz powinno się odbyć – i to z pełną parą! Zapraszamy zatem już teraz w niedzielę, 5 sierpnia 2018 roku na Bulwary nad Skawą (potocznie zwane Wenecją) – właśnie tam od godziny 16:00 będzie czekać na Państwa prawdziwa strefa relaksu:

  • odpoczniecie na wygodnych leżakach,
  • posłuchacie lekkiej muzyki,
  • zjecie smaczny posiłek przygotowany na grillu (produkty na grilla można przynieść swoje lub kupić na miejscu) czy słodką kremówkę ,
  • skosztujecie przepysznych domowych lodów z Zielonej Budki

  Ale to nie wszystko, co przygotowaliśmy! Specjalnie z tej okazji kursować będzie DARMOWA CIUCHCIA, która dowiezie wszystkich chętnych na Bulwary z różnych zakątków Wadowic. Pierwsza stacja ciuchci to Plac Jana Pawła II, kolejne to parking pod Pływalnią Delfin a ostatnia – stacja ORLEN przy ul.Batorego w Wadowicach.

  NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

  Gdzie ?
  Bulwary nad Skawą (Wenecja)

  Kiedy?
  5 sierpnia,

  ODJAZDY DARMOWEJ CIUCHCI:

  15.30 – Rynek w Wadowicach
  16.00 – Pływalnia Delfin
  16.30 – stacja ORLEN (ul. Batorego)

  Co zapewniamy?
  – leżaki, stoliki i ławki
  – muzykę (DJ)
  – rozpalony grill i osoba pilnująca grilla
  – możliwość zakupu kiełbasek na grilla, świeżych soków i piwa
  – piękną pogodę i relaks na łonie natury!

  Co można zabrać ze sobą?
  – jedzenie (można również zakupić na miejscu)
  – picie (można zakupić na miejscu)
  – koc (na miejscu dostępne leżaki)
  – rodzinę i znajomych 🙂

 2. Wystawa malarska Moniki Ślósarczyk – wernisaż – piątek

  Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż niezwykłej wystawy malarstwa Moniki Ślósarczyk, który odbędzie się  3 sierpnia o godz. 18.00 (ul. Legionów 1).

  Monika Ślósarczyk – artystka urodzona w Bielsku- Białej, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. J. Szancenbacha, z aneksem w pracowni książki i typografii prof. R. Banaszewskiego. W centrum świata artystycznego malarki znajduje się człowiek. Fascynacja nim i wnikliwa obiektywna obserwacja pozwala artystce odegrać wręcz rolę „reporterki”.

  Na prezentowanych obrazach widać wykształcony, specyficzny styl, niepoddający się modom, ale bardzo silnie osadzony we współczesnej estetyce. Twórczyni niechętnie mówi o sobie i swojej sztuce, ale swoimi obrazami znakomicie opowiada historie życia niejednego z nas.

  Ekspozycję można podziwiać w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 16 września.

  Zapraszamy! Wstęp wolny!

 3. Kino plenerowe  – piątek

Rada Kobiet przy Burmistrzu Wadowic serdecznie zaprasza na kolejną edycję Kina pod Gwiazdami – czyli kina plenerowego w czterech sołectwach naszej Gminy. Pierwsze spotkanie już 3 sierpnia 2018 roku w Stanisławiu Górnym! Weźcie ze sobą coś do jedzenia, dobry humor i zrelaksujcie się na wygodnych leżakach przy komedii dla całej rodziny!

Seans rozpoczyna się o godzinie 21:00.

3 sierpnia – „Nowszy model”
Stanisław Górny (działka za hurtownią Morapel)

Wstęp wolny! Zabierzcie ze sobą koce, coś do jedzenia i wyśmienity nastrój! 🙂
Nie może Was zabraknąć! Serdecznie zapraszamy!

Projekt współorganizowany przez Urząd Miejski w Wadowicach oraz Wadowickie Centrum Kultury z inicjatywy Rady Kobiet przy Burmistrzu Wadowic.

Wprowadzono: 2 sierpnia 2018