TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Przed nami kolejny bardzo ciepły i słoneczny weekend! Upały nie odpuszczają, ale przecież mamy środek lata i środek wakacji – tym bardziej cieszmy się z tak pięknej pogody. A na najbliższy weekend przygotowaliśmy dla Państwa kolejne zestawienie „TOP 3 na weekend”, w którym tym razem proponujemy : wycieczkę rowerową, kino oraz dzień baniek mydlanych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

 1. Dzień baniek mydlanych – Bubble Day  – niedziela

  W dniu 12 sierpnia (niedziela) na Placu Jana Pawła II odbędzie się dzień baniek mydlanych – „Bubble day”. Od godziny 12:00 do 17:00 płyta rynku zamieni się w miejsce pełne zabawy i relaksu z licznymi atrakcjami i konkursami. Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy!

  Każdy z nas miał okazję się nimi bawić, dzieci je uwielbiają – bańki mydlane! To właśnie one staną się ‚bohaterem’ niedzielnego popołudnia 12 sierpnia. Już od godziny 12:00 na Placu Jana Pawła II pojawi się specjalna strefa, a w niej m.in. darmowy płyn do baniek, pokazy puszczania „gigantycznych baniek”. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami dla najmłodszych. Zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w wydarzeniu!

  Tej nietypowej atrakcji nie mogło zabraknąć w wakacyjne lato w Wadowicach!  
  Organizatorem wydarzenia jest Gmina Wadowice oraz Bańki mydlane Bombni.

 2. III Letnie kino plenerowe – piątek

Przy tak pięknej pogodzie, jaką zapowiadają na najbliższy weekend warto zarezerwować sobie piątkowe popołudnie i wybrać się na wadowickie bulwary nad rzeką Skawą.  Zapraszamy już w najbliższy piątek na premierowy pokaz filmu „JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEWCZYNAMI NA PRYWATKACH„. Film będzie wyświetlany w ramach III Letniego kina plenerowego organizowanego przez Wadowickie Centrum Kultury.

Miejsce: bulwary nad Skawą
Termin: 10
sierpnia, od godz. 21:00
wstęp wolny

Opis filmu:
komedia romantyczne, Sci-Fi, scen. i reż. Philippa Goslett, John Cameron Mitchell, wyk. Elle Fanning, Alex Sharp, Nicole Kidman, Matt Lucas, Ruth Wilson, czas 102 min. od 15 l.

Obcy, okrążając galaktykę, oddala się od swojej grupy i spotyka dwóch młodych mieszkańców najbardziej niebezpiecznego miejsca we wszechświecie: dzielnicy Croydon w Londynie.

Wstęp bezpłatny, zapraszamy!

 1. Wycieczka rowerowa  – piątek/sobota/niedziela

Są takie dni, kiedy mamy ochotę „wyrwać się” poza miasto i odpocząć, czasami sami, czasami ze znajomymi albo drugą połówką. Proponujemy Państwu w najbliższe dni, aby wybrać się na wycieczkę rowerową – najlepiej właśnie poza miasto, blisko natury. To nie tylko sposób na aktywne spędzenie dnia, lecz także idealny odpoczynek od codziennej pracy i zabiegania. Jako, że najbliższy weekend będzie słoneczny i ciepły, warto – naszym zdaniem, zaplanować kilka godzin na rowerową wyprawę.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż wadowicka Informacja Turystyczna wydała swego czasu specjalny folder pod nazwą „Na rowerze” w całości poświęcony właśnie trasom rowerowym, jakie można znaleźć w naszej gminie, są to m.in: trasa „do zapory w Świnnej Porębie”, „między stawami” czy „z widokiem na Beskid Mały”.  Owy folder mogą znaleźć Państwo pod tym linkiem.

Życzymy wszystkim Państwu przyjemnego i spokojnego weekendu!

Wprowadzono: 9 sierpnia 2018