TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Kolejny tydzień powoli dobiega końca. Najbliższy weekend będzie szczególny, ponieważ w Wadowicach odbywać się będzie Reggae Most 2018! Ale to nie jedyna impreza, o której wspominamy w naszym kolejnym zestawieniu TOP 3 na weekend. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami spędzenia wolnego czasu w gminie.

 1. Reggae Most 2018 – dzień 2  – piątek

  „Reggae Most” to muzyczne wydarzenie, które od wielu lat rozbrzmiewa na wadowickich bulwarach wieńcząc okres wakacyjnego wypoczynku. W tym roku czeka nas kolejna odsłona festiwalu, który będzie trwał aż trzy dni!

  „Reggae Most” to nie tylko muzyka, scena i koncerty. To przede wszystkim miejsce spotkania ludzi ceniących i rozumiejących ideę naszego festiwalu. Od piętnastu lat Wadowickie Centrum Kultury stara się zbudować  swoisty „most” stanowiący przestrzeń wspólnej, przyjaznej zabawy miłośników różnorodnych gatunków muzycznych. Festiwal propaguje wyłącznie pozytywne wartości zawierające się w przekazie szeroko rozumianej kultury reggae. Łączy w jednym miejscu ludzi z różnych środowisk dając tym samym możliwość zacieśniania więzi, dyskusji i wymiany poglądów. Spotkajmy się zatem w sierpniu nad Skawą i bawmy się wspólnie w duchu tolerancji i wzajemnego szacunku!

  Wadowicki Festiwal Międzykulturowy „Reggae Most 2018” odbędzie się w dniach 23 – 24 – 25 sierpnia 2018 r. na terenie bulwarów nad Skawą.

  W piątek, 24 sierpnia o godz. 19:00 na dużej scenie rozpoczną się reggae’owo – hip-hopowe koncerty. Wystąpią: BREFF LIVE BAND, POKAHONTAZ, BAKSHISH i na zakończenie pierwszego dnia koncertów GRUBSON.

  Więcej informacji o festiwalu znajdą Państwo na stronie organizatora.

 2. Reggae Most 2018 – dzień 3 – sobota

  W sobotę zapraszamy na Bulwary już od godz. 14:00. Czynna będzie specjalnie wydzielona strefa Food Truck z pysznym jedzeniem, którego mogą skosztować festiwalowi goście, odbywać będą się spotkania, animacje oraz tak jak drugiego dnia – warsztaty. Koncerty rozpoczynają się w tym dniu o godz. 18:00.

  Scenę „roots reggae” reprezentować będzie DUBRISING. Zaraz po nich wystąpią: GOORAL i EAST WEST ROCKERS. Zwieńczeniem dwudniowych wydarzeń będzie koncert ŁĄKI ŁAN.

  Rozpiska godzinowa:

  godz. 18:00  DUBRISING
  około godz. 19:15 GOORAL
  około godz. 20:45 EAST WEST ROCKERS
  około godz. 22:30 ŁĄKI ŁAN

  Koncerty w tym roku prowadzić będzie Maken, który oprócz tego zaprasza na spotkanie „Moja Jamajka”


  Garść przydatnych informacji:

  Wstęp na festiwal jest płatny w cenie 5 zł dziennie, z wyjątkiem czwartkowego seansu, na który zapraszamy nieodpłatnie. Na cały festiwal dzieci do 13 roku życia mają wstęp darmowy, jednakże ze względu na charakter imprezy dzieci mogą przebywać na terenie festiwalu wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Oprócz działań scenicznych czynna będzie strefa Food Truck, kawa i piwo, warsztaty, spotkania i integracja, a także specjalnie wydzielona strefa relaksu.

 3. Rodzinny Rajd Rowerowy  – niedziela


  Wydział Obsługi Ruchu Turystycznego zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy śladami Niepodległości, który odbędzie się w dniu 26 sierpnia 2018 roku.  Zapisy przyjmowane są  do 23 sierpnia w biurze Informacji Turystycznej w Wadowicach, ul. Kościelna 4, tel. 33 873 23 65.

PROGRAM IMPREZY
RODZINNY RAJD ROWEROWY

9:30 – rozpoczęcie Rajdu – Wadowice, ul. Kościelna 4
Przywitanie uczestników rajdu
Omówienie regulaminu i trasy rajdu

10:00 – START

Około 20 km – rajd pilotuje radiowóz policyjny oraz co najmniej jeden z organizatorów rajdu na rowerze, peleton zamyka radiowóz policyjny, przed którym jedzie jeden z organizatorów rajdu

Trasa: Wadowice (Plac Jana Pawła II, ul. Mickiewicza, ul. Słowackiego, Aleja Wolności, ul. Niwy) – Zawadka (główna droga – powiatowa, droga gminna) – Chocznia (ul. Góralska, ul. Kościelna, os. dr Putka, ul. Główna, Drapówka, os. Baranciak, – Frydrychowice (ul. Dworska, ul. Wadowicka) – Wadowice (os. Patria) – Tomice (ul. Patria, ul. Rzyczki) – Wadowice (ul. Wojska Polskiego boczna, ul. Wojska Polskiego, ul. Zatorska, Plac Jana Pawła II)

I odcinek:

Rozpoczęcie rajdu na ul. Kościelnej. Wyjazd na Plac Jana Pawła II przejazd na ul. Mickiewicza potem skręt na ul. Słowackiego, następnie skręt na Aleję Wolności, potem na rondzie przejazd na ul. Niwy, przejazd drogą powiatową w Zawadce do skrzyżowania z drogami gminnymi, krótki postój.

Długość odcinka –  3,6 km, czas przejazdu – 40 minut, przerwa –  15 minut

II odcinek:

Kontynuacja drogi: na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogami gminnymi w Zawadce skręt w prawo i wjazd na drogę gminną, skręt w prawo i wjazd do Choczni na ul. Góralską, następnie skręt w lewo w ul. Kościelną, przejazd na ul. Główną, krótki postój przy skręcie na Drapówkę.

Długość odcinka –  5,2 km, czas przejazdu – 55 minut, przerwa –  15 minut

III odcinek:

Kontynuacja drogi: wjazd na Drapówkę, przejazd przez DK nr 52 na drogę powiatową w kierunku os. Baranciak w Choczni, następnie skręt w prawo i wjazd na ul. Dworską we Frydrychowicach, potem skręt w prawo i przy wjeździe na ul. Wadowicką krótki postój.

Długość odcinka – 5,1 km, czas przejazdu –  55 minut, przerwa –  15 minut

IV odcinek:

Kontynuacja drogi: wjazd na ul. Wadowicką we Frydrychowicach, dalej przejazd ul. Partia, następnie skręt w lewo w ul. Rzyczki, skręt w prawo na ul. Wojska Polskiego, wjazd na teren obiektu „Noclegi Podhalanin” Wadowice, długi postój na: ognisko, konkursy, pokazy

Długość odcinka – 5,1 km, czas przejazdu –  55 minut, przerwa –  90 minut

V odcinek

Po wyjeździe z obiektu: „Noclegi Podhalanin” Wadowice, wjazd na ul. Wojska Polskiego, przejazd przez rondo gen. Andersa, dalej ul. Wojska Polskiego, wjazd na ul. Zatorską, Plac Jana Pawła II.

Długość odcinka – 0,9 km, czas przejazdu –  30 minut

Wprowadzono: 23 sierpnia 2018