TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Wakacyjny czas beztroski dobiegł niestety końca. Większość z nas jest już wypoczęta i pełna energii do działania. Tym, którzy wybierają się dopiero na urlop – zazdrościmy!  Tymczasem mamy wrzesień – powoli zbliża się do Wadowic piękna i kolorowa jesień, która co roku zachwyca bogactwem barw wszystkich mieszkańców. Jedno jest niezmienne – nasze zestawienie TOP 3 na weekend, które publikujemy w każdy czwartek. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi propozycjami.

 1. Wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Giermka– piątek


  Kiedy i gdzie? – 7 września (piątek) 2018 r. godz. 19:00, hol teatralno – kinowy WCK

  Zapraszamy na wernisaż wystawy prac malarskich Grzegorza Giermka – artysty urodzonego w Wadowicach. Jego zakres twórczości oscyluje wokół malarstwa sztalugowego, grafiki, ikon i poezji. Członek grupy twórczej Nadskawie, powstałej z inicjatywy i pod patronatem Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej. Współpracuje z galerią Bałysówka w Tomicach.

  Wystawa prac Grzegorza Giermka prezentowana będzie w holu teatralno – kinowym WCK od 7 do 30 września 2018 r.

  Zapraszamy!

 2. Septemberfest – sobota/niedziela


  Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski zaprasza wszystkich mieszkańców na Septemberfest, czyli wspólną biesiadę z gośćmi z miasta partnerskiego Sona we Włoszech, która odbędzie się w drugi weekend września na wadowickim rynku.

  Początek sobotniej biesiady 8 września o godzinie 15.00, a w programie wiele atrakcji dla każdego:

  – poczęstunek z Kołami Gospodyń Wiejskich,
  – otwarte warsztaty rękodzieła,
  Kiermasz Rozmaitości,
  – targ miodowy i pokaz miodobrania,
  – występy zespołów tanecznych Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
  – koncert lokalnych artystów.
  Na zakończenia dnia o godzinie 19.00 na scenie wystąpi Kapela Hanki Wójciak.

  W niedzielę 9 września trwać będzie nadal Kiermasz Rozmaitości, a o godzinie 13.00 zapraszamy na akcję ekologiczną Rośliny dla Powietrza, podczas której rozdane zostaną darmowe sadzonki roślin doniczkowych, pomagających oczyszczać powietrze.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

 3. Bieg dobroczynności Veritatis Splendor  – sobota

To będzie niezwykłe, sportowe wydarzenie. 8 września 2018 roku, w Wadowicach odbędzie się 2. Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor. Jego trasa poprowadzi wadowickimi ulicami, którymi kiedyś przechadzał się Papież Jan Paweł II – zapraszamy do zapisów! Zgłoszenia do udziału przyjmowane są już dziś, a każde zgłoszenie to cegiełka na cele charytatywne. Początek i meta 5-kilometrowego biegu będą ulokowane przy placu Jana Pawła II w Wadowicach, na ul. Adama Mickiewicza. Oprócz biegu głównego, w którym może wziąć udział każdy kto skończył 16 lat, przygotowano także „Bieg Lolka”  dla dzieci w wieku 3-7 lat (dystans 200 metrów).

Każdy uczestnik może liczyć na pakiet startowy, w którym znajdą się: pamiątkowy złoty medal, koszulka z logotypem Biegu Dobroczynności oraz posiłek regeneracyjny. Na mecie biegu nie zabraknie również słynnej wadowickiej kremówki. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, a realizatorem Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław, natomiast oficjalny patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Wadowic – dr Mateusz Klinowski.

Harmonogram:

 • 12.00 – 13.45 Odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów.
 • 14.00 Start Biegu Głównego.
 • 14.45 Koniec Biegu Głównego.
 • 14.50 Start Biegu Krasnala (200 metrów)
 • 15.00 Koniec Biegu Krasnala
 • 15.05 Dekoracja Zwycięzców
 • 15.20 Koniec Imprezy

Link do zapisów: http://biegdobroczynnosci.pl/ .

Wprowadzono: 6 września 2018