TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Zbliża się przedostatni wakacyjny weekend, który warto wykorzystać aktywnie. Wedle prognoz temperatura ma się obniżyć, dlatego przygotowaliśmy tym razem dla Państwa propozycje aktywności w gminnych instytucjach. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem TOP 3 na weekend.

 1. Wybierz się do kina– piątek/sobota/niedziela


  W ten weekend zapraszamy do odwiedzenia Kina Cetrum, czyli Wadowickiego kina zlokalizowanego przy ul. Teatralnej 1. Premierowo wyświetlany będzie filmowa komedia pt. „Juliusz”. Warto wziąć znajomych czy rodzinę i zrelaksować się przy tej polskiej produkcji.

  Bilety można  nabyć tutaj.

  Opis filmu:

  Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

 2. Wybierz się na wystawę – piątek


  Wernisaż wystawy – 21 września 2018, o godz. 16.00

  W ramach innowacji wprowadzonej w Przedszkolu Publicznym Nr 3 w Wadowicach w roku szkolnym 2017/2018  odbywały się w dwóch grupach zajęcia dodatkowe „Małego artysty”. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków. Podczas zajęć dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności plastyczne i inwencję twórczą. Przełamywały często swoją nieśmiałość i wzmacniały poczucie sprawstwa. Uczyły się również współpracy, wzajemnej pomocy i empatii. Prace dzieci można było oglądać na bieżących wystawach w przedszkolu. Z pewnością jednak nagrodą dla uczestników za duże zaangażowanie włożone podczas zajęć będzie możliwość zobaczenia tych prac na wystawie zorganizowanej w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy!

  Wystawa będzie dostępna w dniach: 21 września – 19 października w Wadowickiej Bibliotece Publicznej, ul. Legionów 1.

 3. Odwiedź „Delfinka” w Wadowicach  – piątek/sobota/sobota

Gminny basen „Delfinek” na stałe wpisał się w kulturalny i sportowy tryb życia mieszkańców. Pojawiła się wtorkowa oferta dla seniorów (wstęp za 1 zł). Zapraszamy wszystkich mieszkańców i najmłodszych do odwiedzenia baseny w najbliższe dni. Prócz basenu pływackiego do dyspozycji wadowiczan są: zjeżdżalnia wodna, dwa jacuzzi , mały basen z ciepłą wodą czy sauna, która jest idealnym miejscem relaksu.

Proponujemy zatem spędzenie w ten weekend czasu aktywnie i na sportowo na krytej pływalni Delfin w Wadowicach!

Wprowadzono: 20 września 2018