TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Kolejne dni i tygodnie mijają nieubłaganie przynosząc coraz to krótsze i zimniejsze dni! Ale za to jakie dni – pełne słońca , które idealnie komponuje się w ciepłymi, jesiennymi barwami. Trzymamy kciuki, żeby piękna pogoda utrzymała się w Wadowicach jak najdłużej. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym zestawieniem TOP 3 na weekend.

 1. Warsztaty epistolograficzne – sobota

  Zapraszamy wadowiczan, którzy chcą w oryginalny sposób uczcić 100-lecie Niepodległej, na warsztaty epistolograficzne.

  Ich celem jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników do napisania listów, które odczytają mieszkańcy naszego miasta za 100 lat. Tą wyjątkową korespondencję przedstawiającą punkt widzenia wadowiczan na współczesność, wolność i patriotyzm umieścimy bowiem w specjalnej wadowickiej „kapsule czasu”.

  Pierwsze spotkanie warsztatowe (20 października) poświęcone będzie odnalezionym kilka lat temu wspomnieniom gimnazjalistów i licealistów z września 1939 r., które stały kanwą dużego projektu „Blogi’39” (2009 – 2010). Celem tego spotkania będzie pokazanie w jaki sposób swoje przeżycia, emocje i często bardzo dojrzałe komentarze młodzi gimnazjaliści i licealiści z Wadowic zapisali w swoim „zadaniu domowym” w październiku 1939 r.

  Czas trwania spotkania to ok. 2 godziny, prowadzący:  Marcin Witkowski.
  Na warsztaty można zapisywać się do 19 października.
  Udział bezpłatny.

 2. Koncert Lao Che  – niedziela


  Fanów Lao Che zapraszamy na koncert zespołu promujący nową płytę „Wiedza o Społeczeństwie”, który odbędzie się 21 października o godzinie 19:00 w sali teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury.

  Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych, jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr „Emade” Waglewski oraz Filip „Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet), znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie. 

  Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina. Zespół występuje w składzie:  Rafał Borycki – bas, wokal, Mariusz Denst – sampler, wokal, Hubert Dobaczewski – wokal, gitara, Maciek Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne, Sammler, wokal, Michał Jastrzębski – Szwed – perkusja, Karol Gola- saksofon, flet, klawisze, Filip Różański – instrumenty klawiszowe, wokal.

  Bilety do zakupu w sekretariacie WCK, kasie Kina Centrum oraz poprzez stronę internetową: KUP BILET (w systemie sprzedaży internetowej Wadowickiego Centrum Kultury), oraz w systemie E-Bilet:

  Ceny biletów: 50 zł/ 60 zł w dniu koncertu.

 3. Idź na wybory!  – niedziela

Przed nami kolejne wybory samorządowe, które odbędą się 21 października 2018 roku (niedziela).  W wyborach tych wybierani będą włodarze (wójtowie gmin, burmistrzowie, prezydenci miast) oraz radni dzielnicowi, gminni (w tym miejscy), powiatowi i wojewódzcy. Drodzy mieszkańcy – zachęcamy do czynnego włączenia się w wyboru i oddanie swojego głosu.

Wprowadzono: 18 października 2018