TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Kolejny tydzień przyniósł ze sobą ochłodzenie. Po pięknej, złotej jesieni przyszedł czas na tę mroźniejszą i brzydszą jej część. Radzimy ciepło się ubierać – by nie zachorować! Mamy nadzieje, że piękna i złota jesień wkrótce ponownie zawita do miasta. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym zestawieniem TOP 3 a weekend.

 1. Warsztaty epistolograficzne(spotkanie 2) – sobota


  Zapraszamy wadowiczan, którzy chcą w oryginalny sposób uczcić 100-lecie Niepodległej, na warsztaty epistolograficzne.

  Ich celem jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników do napisania listów, które odczytają mieszkańcy naszego miasta za 100 lat. Tą wyjątkową korespondencję przedstawiającą punkt widzenia wadowiczan na współczesność, wolność i patriotyzm umieścimy bowiem w specjalnej wadowickiej „kapsule czasu”.

  Drugie spotkanie, które odbędzie się 27 października poprowadzi dr Anita Całek z Katedry Komparatystyki Literackiej UJ, która jest ekspertem w dziedzinie epistolografii i badaczem literatury fantasy. Podczas spotkania nasz gość opowie o arkanach sztuki pisania listów i przedstawi wizję „człowieka przyszłości” w literaturze XIX – XXI w. Po jej warsztatach przygotujemy listy, które następnie zostaną zalakowane i opieczętowane, co będzie stanowić gwarancję, że nikt nie będzie do nich „zaglądał”.

  Czas trwania ok. 4,5 godziny – 10.00 – 14.30 (3 godziny warsztaty z dr Całek i 1,5 godziny pisanie listów).

  Na warsztaty można zapisywać się do 19 października.
  Udział bezpłatny.

 2. Dyskoteka nocna  – sobota

  Organizowana średnio co dwa tygodnie, w soboty od godz. 21.00 do 3.00, dyskoteka nocna – przyciąga na parkiet mnóstwo wadowiczan – młodych i starszych, którzy chcą zrelaksować się, potańczyć, czy spotkać ze znajomymi. Cena biletu: 20,- zł. Wstęp wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Bilety w przedsprzedaży w kasie WCK i przy wejściu od godz. 21:00.

 3. Spotkanie autorskie z Anną Piróg  – piątek

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Panią Anną Piróg, które odbędzie się 26 października o godz. 17.00.

Anna Piróg – urodziła się w Krakowie jako Małgorzata Rajska. Po adopcji  i przeprowadzce do Wadowic zmieniła imię i nazwisko na Anna Radwan. Od najmłodszych lat pisze pamiętniki, opowiadania i wiersze. Współpracowała z redakcjami lokalnych wadowickich gazet „Nasze Wadowice” oraz „Przebudzenie”, śpiewała w chórze oraz grała w amatorskim teatrze. W 2017 roku opublikowała swój debiutancki tomik poezji „Białe serce”, a w bieżącym roku wydała pierwszą powieść „Mroczny dwór”.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Wprowadzono: 25 października 2018