TOP3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP3 na weekend

Kiedy w powietrzu czuć już zbliżającą się mroźną aurę, mamy dla Was zupełnie nowe propozycje. Zapowiada się ciekawy dla miłośników muzyki weekend, nie zapomnimy również o osobach z naszej Gminy, dla których zima jest szczególnie trudnym okresem. Jakie propozycje mamy dla Was na najbliższe dni?

1. Wymiana Ciepła z okazji Światowego Dnia Ubogich – niedziela

Papież Franciszek ogłosił 19 listopada Światowym Dniem Ubogich.  Z tej okazji zapraszamy na spotkanie, gdzie będziemy dzielić się – ciepłem słów, ciepłem ubrań i ciepłem posiłku przy wspólnym stole.  W niedzielne popołudnie usiądźmy razem i porozmawiajmy. Bo każdy z nas najbardziej potrzebuje ciepła drugiego człowieka.

Kiedy? – w niedzielę 19 listopada od 14.00 do 16.00
Gdzie? – na Placu Solidarności w Wadowicach.
Dla kogo jest to spotkanie? – dla wszystkich!

Jeżeli potrzebujesz wsparcia – przyjdź do nas. Będzie czekał na Ciebie gorący bigos i ciepła herbata a na osobnym stoisku będziesz mógł znaleźć ciepłe ubrania, które ktoś życzliwy zostawił dla Ciebie.  Jeżeli czujesz potrzebę pomagania innym – zapraszamy do współpracy!

Jak możesz pomóc?
Przynieś ciepłe ubrania, których nie używasz, a które są czyste i w dobrym stanie – komuś mogą być bardzo przydatne!
Czego potrzeba najbardziej?
Czekamy na ciepłe kurtki, swetry, szaliki, czapki i rękawiczki, buty a także koce!
Jeżeli masz jakiś dodatkowy pomysł – zgłoś się do nas (promocja@wadowice.pl)
Zachęcamy do włączenia się w akcję i zapraszamy do Wymiany Ciepła!

Współorganizatorami wydarzenia są:
– Gmina Wadowice
– MOPS Wadowice
– Kuchnia Św. Brata Alberta przy Parafii Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach
– Wspólnota Dom Maryi / Pallotyni Wadowice
– Bless code – Dobre Słowa
– darczyńcy prywatni i osoby zaangażowane społecznie.

Od 19 listopada będzie w Wadowicach funkcjonować stały Punkt Wymiany Ciepła wraz z Jadłodzielnią. Jadłodzielnia to ogólniedostępna lodówka, gdzie możesz przynieść żywność, której nie dasz rady zagospodarować. Możesz też bezpłatnie poczęstować się jedzeniem. Ideą inicjatywy jest dzielenie się żywnością by zapobiec jej marnotrawieniu.

Jadłodzielnia oraz Punkt Wymiany Ciepła będą dostępne w godzinach 6.00 – 20.00 i znajdują się przy poczekalni w budynku na dworcu autobusowym w Wadowicach.

2. Koncert Bovska – piątek

Bovska

W piątek 17 listopada zapraszamy na wyjątkowy koncert artystki BOVSKA, który odbędzie się w Sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury o godzinie 19:00 .

Bovska jest określana jednym z najważniejszych debiutów muzycznych 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” został wyprzedany 2 dni po premierze. Utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 11 milionów razy. Ta liczba stale rośnie. Artystka otrzymała Złotą Płytę za sprzedaż ponad 10 tysięcy egzemplarzy singla „Kaktus”. Bovska jest współautorką swojej debiutanckiej płyty, którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. Artystka ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er, Orange Warsaw Festival, Slot Art. Festiwal czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Artystka od początku zaskakuje swoim wyrazistym, rozpoznawalnym wizerunkiem scenicznym. Oprawa wizualna jej projektu jest dopracowana do granic możliwości: od konceptualnego wydawnictwa, poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty.

Bilety można nabyć za pośrednictwem strony WCK – tutaj

3. V jesienne spotkanie z muzyką dawną – niedziela

Vjesienne spotkanie

Już po raz piąty mamy zaszczyt zaprosić melomanów na Jesienne Spotkania z Muzyką Dawną, w ramach których wystąpi orkiestra kameralna VADOVIAmente MUSICAndo. Koncert odbędzie się 19 listopada 2017 r.  o godzinie 16.00 w Klasztorze Karmelitów Bosych. Orkiestra narodziła się w Wadowicach podczas wcześniejszych projektów z cyklu Jesienne Spotkania z Muzyką Dawną. Koncert pod hasłem TELEMANNowanie na nutę polską przybliży słuchaczom twórczość Georga Philippa Telemanna oraz inspiracje, jakie zaczerpnął przebywając na dworach w Żarach, Pszczynie i Krakowie.

W partiach solowych usłyszymy Kingę Bocheńską – Szostak (skrzypce), Monikę Czyżewską (flet traverso) oraz Barbarę Szpakiewicz (skrzypce). Pozostali członkowie zespołu to:  Wojciech Maciejowski (skrzypce), Artur Łuczak (altówka), Joanna Pawlik (wiolonczela), Wojciech Bugajski (kontrabas), Magdalena Chmielowska – Malec (klawesyn, kierownictwo artystyczne).

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Wprowadzono: 16 listopada 2017