Trwa nabór do programu społecznego Pracownie Orange

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Trwa nabór do programu społecznego Pracownie Orange

Do 8 września trwa nabór do programu społecznego Pracownie Orange, w którym Fundacja Orange zakłada i pomaga prowadzić multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do najnowszych technologii oraz tworzenie miejsc nowoczesnej edukacji i przestrzeni do wspólnych działań lokalnych społeczności. Program jest realizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

W tegorocznej edycji powstanie 25 nowych Pracowni Orange w miastach i wsiach o populacji do 40 000 mieszkańców. Wyposażone zostaną bezpłatnie w komputery, dostęp do szybkiego Internetu, urządzenie wielofunkcyjne, telewizory LCD, konsolę do gier, zestaw lofirobotów oraz zestaw mebli. Fundacja Orange przekaże także środki finansowe na odnowienie pomieszczenia oraz na oznakowanie lokalizacji. Fundacja zadba o wsparcie techniczne, zabezpieczenia antywirusowe sprzętu, a liderom Pracowni zapewni merytoryczne wsparcie w postaci szkoleń, tutoriali, webinariów, wizyt studyjnych i możliwości zdobycia grantów finansowych. Wszystko po to, aby Pracownia Orange była nie tylko miejscem rozwoju cyfrowych umiejętności, ale także wzmacniania lokalnych więzi i oferowała aktywności dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.

O Pracownię Orange mogą ubiegać się zespoły, tzw. grupy inicjatywne, złożone z minimum 3 pełnoletnich osób, które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie świetlicy z pożytkiem dla całej lokalnej społeczności.

Aby dołączyć do programu, należy znaleźć lokal, w którym Pracownia będzie mogła funkcjonować, a następnie w terminie do 8 września, wypełnić formularz dostępny na stronie: www.pracownieorange.pl. Spośród nadesłanych wniosków Komisja wybierze 64 najciekawsze propozycje, a o ostatecznej lokalizacji 25 Pracowni zdecydują internauci w głosowaniu online.

Więcej informacji o programie znajdziecie Państwo na www.pracownieorange.pl. W przypadku pytań, prosimy o kontakt na rekrutacja@pracownieorange.pl lub telefonicznie pod nr +48 518 541 846.

Wprowadzono: 22 sierpnia 2017