Trwa piłkarska uczta z Galicjanką

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Trwa piłkarska uczta z Galicjanką

Od połowy maja na wadowickim orliku trwa prawdziwa piłkarska uczta z Galicjanką. 138 piłkarzy i… jedna piłkarka walczy o GOLA, biorąc udział w Gminnej Orlikowej Lidze Amatorów. Kobiety reprezentuje Sylwia Klaja, która dowodzi facetami w zespole Czarnych Smoków, pełniąc rolę kapitana!

DSC 3096 1024x682 - Trwa piłkarska uczta z Galicjanką

Za nami dopiero dwie kolejki ligowe i mamy już na koncie ponad 100 bramek, a na placu boju pozostały już tylko dwie drużyny, które noszą miano niepokonanych. To pokazuje, że wiosenna edycji ligi może obfitować w jeszcze większe emocje, niż na jesień. O ile w pierwszej kolejce wygrywali faworyci, to druga seria spotkań obróciła tabele do góry nogami.

Większość drużyn, które przegrały na inaugurację, tym razem cieszyły się z trzech punktów, z kolei ekipy, które w pierwszej kolejce świętowały sukces, tym razem musiały przełknąć gorycz porażki.

W tegorocznej edycji GOLA bierze udział 10 zespołów, które podzielone są na dwie ligi. W pierwszej grają trzy z czterech najlepszych drużyn jesiennej edycji, czyli obrońca tytułu Sigmadruk, brązowi medaliści z Mrugacz Auto Serwis i beniaminek Propan Butan. Stawkę uzupełnia Całkiem Nova, która za zasługi w turnieju mikołajkowym w halówkę otrzymała od organizatorów „dziką kartę”, zastępując ekipę Allbag, która ze względu na ubytki kadrowe wycofała się z najwyższej ligi i razem z piątką innych drużyn gra na jej zapleczu.

Zasady rozgrywek są proste. Ostatni zespół pierwszej ligi spada do drugiej, a mistrz drugiej ligi awansuje do pierwszej. To jednak nie wszystko. Po rundzie zasadniczej trzy pierwsze zespoły pierwszej ligi oraz mistrz drugiej ligi utworzą fazę play-off i powalczą o główne nagrody.

A te są naprawdę atrakcyjne. Zdobywca GOLA oprócz pucharu burmistrza Bartosza Kalińskiego otrzymuje czek w wysokości 1500 zł, wicemistrz – 1000 zł, a brązowi medaliści – 500 zł. Nagrody dla pierwszej trójki funduje główny sponsor ligi – restauracja Galicjanka.

Pierwszy zespół drugiej ligi za sam awans otrzyma z kolei nagrodę rzeczową o wartości ok. 500 zł. Organizatorzy przewidzieli także nagrody indywidualne dla najlepszych strzelców pierwszej i drugiej ligi oraz najlepszego bramkarza całych rozgrywek.

To jednak nie wszystko. Każdy zawodnik po każdej kolejce otrzymuje bon na dyszkę do wykorzystania zarówno w dowolnym lokalu gastronomicznym Galicjanki, gdzie może uzupełnić stracone kalorie i płyny po wyczerpującym spotkaniu. Sponsor przygotował łącznie około 600 takich bonów!

188427964 3968164936606537 6956408374930662358 n 1024x672 - Trwa piłkarska uczta z Galicjanką

Organizatorem rozgrywek jest Gmina Wadowice, koordynatorami prowadzącymi rozgrywki Animatorzy Orlika, z kolei partnerami: Mrugacz Auto Serwis, Centrum Pszczelarstwa Apilandia oraz Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń. Patronat medialny nad całym wydarzeniem sprawuje portal Wadowice24.pl.

Spotkania organizowane są w każdy wtorek (1 mecz o 18:15) i czwartek (cztery mecze od 18:30 do 22:30). Wszystkie wyniki, terminarze, tabele oraz wszelkie informacje o GOLA znajdziecie na stronie Orlik Wadowice.

 

Wprowadzono: 25 maja 2021

-