Trzej Królowie dotarli!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Trzej Królowie dotarli!

Barwny korowód na czele ze Świętą Rodziną i Trzema Mędrcami ze Wschodu przemaszerował 6 stycznia br. ulicami Wadowic. Wadowice były jednym z prawie 900 miast, które w ten sposób uczciły Święto Objawienia Pańskiego.

Orszak wyruszył o godz. 10:30 spod Kościoła Karmelitów Bosych. Tam rozdane zostały kolorowe peleryny oraz papierowe korony, dzięki którym każdy mógł się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chciał mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta. Po dotarciu orszaku na Pl. Jana Pawła II rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie.

Organizatorem wydarzenia była Gmina Wadowice, Bazylika ONMP, Klasztor Karmelitów oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanisławiu Górnym.

 

Wprowadzono: 7 stycznia 2020