Trzej Królowie znowu przejdą ulicami Wadowic

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Trzej Królowie znowu przejdą ulicami Wadowic

Wszystkich mieszkańców Gminy Wadowice zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości Święta Objawienia Pańskiego, które jak co roku przypada 6 stycznia. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce formowany jest tzw. „Orszak Trzech Króli” będący podkreśleniem chrześcijańskiej tradycji i jednocześnie formą wspólnego świętowania oraz śpiewania kolęd.

 

W Wadowicach formowanie orszaku rozpocznie się o godz. 10:30 pod Kościołem Karmelitów Bosych. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami miasta na rynek. Tam o 11.30 Trzej Królowie złożą pokłon i rozpocznie się wspólne kolędowanie.

Orszakowe peleryny, korony oraz śpiewniki będą rozdawane tuż przed rozpoczęciem pochodu, pod Kościołem Karmelitów Bosych oraz pod Bazyliką Ofiarowania NMP. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta.

Relację z zeszłorocznego Orszaku z udziałem Pary Prezydenckiej możecie odnaleźć tu: https://wadowice.pl/w-tym-orszaku-kazdy-byl-krolem/

Organizatorem wydarzenia jest: Parafia Ofiarowania NMP, Gmina Wadowice oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanisławiu Górnym

Wprowadzono: 3 stycznia 2020