Tu na razie jest ściernisko, ale będzie.. super boisko!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Tu na razie jest ściernisko, ale będzie.. super boisko!

Idziemy jak burza i kolejna już inwestycja wchodzi w decydującą fazę. Za dwa miesiące mieszkańcy Rokowa ujrzą zupełnie nową odsłonę znanego im miejsca, a istniejąca Otwarta Strefa Aktywności z siłownią plenerową zostanie dopełniona przez nowoczesne wielofunkcyjne boisko sportowe, tworząc razem wspaniały kompleks rekreacyjno-sportowy.

Koszt inwestycji wyniesie 540 tys. złotych, z czego 212 tys. złotych pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu w ramach programu Sportowa Polska – informuje Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Realizacją projektu zajmuje się zwycięzca przetargu, firma Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych i Budowlanych HALUX Sp. z o. o. z Krakowa. Wykonawca, zgodnie z podpisaną umową, ma 60 dni na budowę boiska o wymiarach 35×19 metrów, pokrytego nawierzchnią poliuretanową, z atestowanymi koszami do gry w koszykówkę, słupkami do siatkówki i tenisa ziemnego, oraz piłkarskimi bramkami. Płyta boiska ogrodzona będzie piłkochwytami, a obok powstanie plac wyłożony kostką brukową, idealny do organizacji imprez i wydarzeń plenerowych.

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Rokowa zyskają wspaniałe, ogólnodostępne i bezpłatne miejsce do spotkań, uprawiania sportu i spędzania wolnego czasu.

 

Wprowadzono: 15 października 2020