Uczniowie i przedszkolaki z naszej gminy znają swoje prawa

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Uczniowie i przedszkolaki z naszej gminy znają swoje prawa

Pozłacana statuetka Gołębia Pokoju, którą Zastępczyni Burmistrza Pani Ewa Całus przywiozła do Wadowic z Marktl, po uroczystościach upamiętniających 10 lat współpracy między naszymi miastami partnerskim, przekazana została do okolicznych szkół, aby przybliżyć dzieciom i młodzieży symbolizowane przez niego wartości.

Gołąb Pokoju

W ciągu czterech miesięcy Gołąb Pokoju odwiedził 16 placówek oświatowych w naszej gminie (ZSP Nr 1, ZSP Nr 2, ZSP Nr 3, ZS Nr 1 w Choczni, ZS Nr 2 w Choczni, ZSP w Kleczy Dolnej, ZSP w Wysokiej, SP Nr 1 w Wadowicach, Przedszkole Nr 1, Przedszkole Nr 2, Przedszkole Nr 3, Przedszkole Nr 5, Przedszkole w Choczni, Szkołę w Barwałdzie Dolnym, SP w Zawadce i SP w Babicy). W każdej z nich jego obecność wzbudziła ogromne zainteresowanie. Dyrektorzy dołożyli wszelkich starań, aby z tej okazji przygotować uroczyste apele i spotkania, które miały za zadanie przybliżyć uczniom ideę pokoju i przestrzegania praw człowieka na świecie. Pedagodzy przeprowadzili zajęcia dotyczące Deklaracji Praw Człowieka. Zastępczyni Burmistrza Wadowic – Pani Ewa Całus przypomniała zgromadzonym uczniom z ZS Nr 1 w Choczni o tak ważnych kwestiach jak tolerancja i wzajemny szacunek. Uzyskana wiedza utwierdziła młodzież w przekonaniu o tym, że każdy jest równy i ma prawo do godnego życia bez dyskryminacji. W działania włączyły się także Przedszkola, które przy okazji wykonywania prac plastycznych zastanawiały się nad tym co sami mogą zrobić, aby na świecie panowały zgoda i harmonia. Wykonane przez siebie papierowe gołąbki zabrali do domów, niosąc swoim najbliższym symboliczny pokój.

Jesteśmy zaszczyceni a zarazem wdzięczni, że gościliśmy w naszej gminie Gołębia Pokoju, który stał się elementem żywej lekcji historii i przypomniał nam o fundamentalnych wartościach, którymi powinniśmy się kierować.

Wprowadzono: 14 grudnia 2016