Uroczyste otwarcie nowego oddziału przedszkolnego w Choczni

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Uroczyste otwarcie nowego oddziału przedszkolnego w Choczni

W środę 7 marca 2018 roku o godzinie 14:00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Choczni miało miejsce uroczyste otwarcie nowego oddziału przedszkolnego. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, Wiceburmistrzyni Ewa Całus, dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli, przedstawiciele placówek oświatowych, rodzice, nauczyciele i oczywiście najważniejsi goście – dzieci. Dyrektor placówki pani Małgorzata Bryndza po przywitaniu przybyłych gości krótko opowiedziała o całej inwestycji, a następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez przedszkolaków i ich opiekunów. Po występie wszyscy udali się do nowej części budynku, gdzie Burmistrz Mateusz Klinowski przeciął wstęgę, tym samym oficjalnie otwierając nową część przedszkolną. Obiekt został również poświęcony przez proboszcza Parafii w Choczni – księdza Zbigniewa Bizonia. Mamy nadzieję, że nowo oddane przedszkole będzie służyło przedszkolakom przez długie lata.

Gmina Wadowice wydała na realizację zadania 1 701 338,98 zł. Dzięki tej inwestycji stworzona została placówka oświatowa spełniająca najwyższe standardy. Przedszkole zostało powiększone o nowe sale, nową świetlicę i jadalnię. Sama szkoła zyskała dodatkowy pion i zagospodarowane poddasze, nowoczesną stołówkę i świetlicę oraz sale tematyczne dla najstarszych klas (matematyka, informatyka i przyroda). To pierwsza tak nowoczesna placówka w naszej Gminie i jedyna taka w rejonie!

Wprowadzono: 7 marca 2018