Uroczyste zakończenie VII Akademii Małego Wadowiczanina

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Uroczyste zakończenie VII Akademii Małego Wadowiczanina

Dobiegła końca VII już edycja Akademii Małego Wadowiczanina, której celem nadrzędnym jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy o Wadowicach, historii, zabytkach czy wybitnych ludziach, zasłużonych dla naszego miasta. Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych.

Zajęcia w ramach Akademii prowadzone były raz w miesiącu przez osoby znane i związane z naszym miastem. Tegoroczne wykłady zainaugurowało spotkanie z dr. Tomaszem Graffem. W następnych  miesiącach dzieci poznawały źródła wiedzy o naszym mieście, zbiory regionalne biblioteki, a także zdobywały informacje dotyczące najważniejszych punktów na mapie Wadowic. O lokalnej prasie i mediach opowiedział pan Bogdan Szpila. Do biblioteki zaproszono również leśników z Nadleśnictwa Andrychów, którzy przybliżyli dzieciom temat fauny i flory naszych okolic, uwzględniając przy tym zasady poszanowania przyrody i życia w zgodzie z naturą. W ramach Akademii dzieci udały się także z Panią Marią Zadorą na wycieczki po mieście, gdzie  zapoznały się z zabytkami i atrakcjami turystycznymi.

Tradycyjnie już zakończenie Akademii Małego Wadowiczanina miało miejsce w Urzędzie Miejskim, gdzie wszyscy uczestnicy projektu otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe torby z rąk Pani Wiceburmistrzyni Ewy Całus. Każde dziecko mogło zadać pytanie dotyczące pracy władz miasta. Uczniowie odwiedzili też Urząd Stanu Cywilnego, spotkali się z jego kierownikiem Panem Tomaszem Dyrczem, który pokazał dzieciom salę ślubów, wyjaśnił na czym polega praca w USC. Kolejnym punktem pobytu w Urzędzie Miejskim była wizyta w siedzibie Straży Miejskiej, gdzie rozmawiali z strażnikami miejskimi, którzy dokładnie wyjaśniał na czym polega ich praca. Dzieci miały możliwość obejrzenia także monitoringu miejskiego.

W tegorocznej edycji Akademii Małego Wadowiczanina uczestniczyło 78 trzecioklasistów z czterech wadowickich szkół podstawowych .

Wprowadzono: 13 czerwca 2018