Uroczystości 15 sierpnia

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Uroczystości 15 sierpnia

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego ustanowione w rocznicę tzw. Cudu nad Wisłą. Upamiętniono w ten sposób zwycięską bitwę na przedpolach Warszawy w 1920 roku, jeden z przełomowych momentów wojny polsko-bolszewickiej.

Z tej okazji Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej zaprasza na Plac Jana Pawła II na wspólne śpiewanie piosenki żołnierskiej w ramach kolejnego wydarzenia z cyklu  „Śpiewam Tobie Ojczyzno”. Start o godzinie 15.00.

W przypadku złej pogody, śpiewanie odbędzie się w Czytelni Mieszczańskiej na ulicy Krakowskiej. Zapraszamy do udziału w uroczystościach.

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Na 15 sierpnia przypada również Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane również Świętem Matki Boskiej Zielnej, która zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach europejskich czczona była jako patronka ziemi i płodów rolnych. 15 sierpnia składane są symboliczne dary w postaci warzyw, ziół czy kwiatów a największe obchody święta odbywają się w Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku główne uroczystości odbędą się 18 sierpnia (piątek godz. 15.00) – procesja Pogrzebu Matki Bożej od Domku Matki Bożej oraz 20 sierpnia (niedziela godz. 6.00) – procesja Wniebowzięcia NMP od Grobu Matki Bożej. Pielgrzymi wraz z asystami towarzyszącymi figurze Matki Bożej przejdą wzdłuż trasy Dróżek Kalwaryjskich. Natomiast w sobotę (19 sierpnia) bracia Bernardyni zapraszają na Dzień Młodych do Kalwarii.

Wprowadzono: 14 sierpnia 2017