Urodzinowe spotkanie szkół imienia św. Jana Pawła II

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Urodzinowe spotkanie szkół imienia św. Jana Pawła II

18 maja to dzień szczególny dla Wadowic, jego mieszkańców oraz przybyłych turystów. 96 lat temu przyszedł na świat w domu przy ul. Kościelnej Karol Wojtyła, późniejszy św. Jan Paweł II.

Jak co rok dzięki staraniom papieskich szkół z Wadowic, Choczni i Radoczy do Wadowic przybyły delegacje uczniów i nauczycieli ze szkół noszących imię naszego rodaka. Podczas uroczystej Mszy Św., której przewodniczył ks. Biskup Jan Szkodoń przekazano prymat przechodni przedstawicielom szkoły z Juszczyna, którzy okazali się najlepsi w konkursie literackim dotyczącym Ojca Świętego. Zastępca burmistrza pani Ewa Całus podziękowała wszystkim za przybycie oraz odniosła się do pielęgnowania spuścizny po Janie Pawle II przez młodzież.

Po Mszy Świętej na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 2 w Wadowicach oraz gość specjalny – zespół „Jakubowe Muszelki” z Więcławic Starych. W trakcie koncertu organizatorzy rozlosowali liczne nagrody dla przybyłych grup, a strażacy z wysokiej drabiny zasypali dzieci i młodzież słodyczami.

Nowością spotkań dzieci ze szkół Jana Pawła II był urodzinowy tort ufundowany przez burmistrza Wadowic, który pokroiła  Ewa Całus wraz z radną Dorotą Balak.

W tym dniu dzieci mogły również nieodpłatnie zwiedzać Muzeum Miejskie, a przewodnicy skupieni w Kole Przewodników Beskidzkich i Terenowych PTTK Wadowice również za darmo oprowadzali śladami Karola Wojtyły.

W programie obchodów urodzin św. Jana Pawła II znalazły się także: uroczysta sesja Rady Miejskiej oraz koncert „Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi w hołdzie” które odbędą się w Sanktuarium Św. Józefa w Wadowicach.

Wprowadzono: 18 maja 2016