Członkinie

Jesteś tutaj : Strona główna / Urząd / Samorząd / Członkinie

Katarzyna Kasperek – Przewodnicząca Rady Kobiet

Katarzyna KasperekJestem mgr turystyki, anglistką, feministką – osobą z wieloletnim doświadczeniem w pracy w szkolnictwie oraz sektorze prywatnym. Jestem propagatorką działań prokobiecych oraz antyprzemocowych w naszej gminie. Wierzę w kobiety w ich mądrą siłę i solidarność. Prywatnie jestem żoną i matką fantastycznych dziewczynek. Uwielbiam naturę, dobrą kuchnię i jogę.

Moje motto  to: “Be the change you want to see in the world”  ~Mahatma Ganhdi

Kontakt e-mailowy: kat.kam.sn@wp.pl


Renata Kubera – Zastępczyni Przewodniczącej Rady Kobiet

Renata Kubera Mam 41 lat i jestem mężatką, matką czwórki dzieci. Posiadam wykształcenie wyższe: magister zarządzania, absolwentka wydziału Zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Działalność społeczna: w latach 2012 – 2016 Przewodnicząca Rady Rodziców SZP w Kleczy Zarąbkach, od 2015 członkini KGW „Zarębianki” w Kleczy działająca na rzecz społeczności lokalnej. Do moich zainteresowań należą: sprawy społeczne, podróże, historia.

Kontakt e-mailowy: renatakubera@interia.eu


Dorota Balak

Dorota Balak

Jestem szczęśliwą mamą trzech wspaniałych synów. Wspólnie z mężem prowadzimy firmę obuwniczą. Od 15 lat pełnię funkcję przewodniczącej Rady Rodziców, wspólnie z członkiniami Rady udało nam się przez te lata zorganizować wiele wydarzeń w szkole, zabaw dla dorosłych które cieszą się dużym powodzeniem a za uzyskane pieniądze organizujemy zabawy dla dzieci, zdobyć fundusze na remonty, zabawki czy dopłaty do wycieczek szkolnych. Bardzo ważne jest dla mnie działanie na rzecz lokalnej społeczności Stanisławia Górnego. Inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa, poprawy jakości życia mieszkańców, pozyskania środków na inwestycje realizuję jako Radna Rady Miejskiej w Wadowicach, a także jako Prezes Stowarzyszenia LGD „Wadoviana”. Teraz poprzez udział w pracach Rady Kobiet chciałabym pokazać, że my kobiety możemy zrobić wiele dla naszego otoczenia, trzeba próbować, nie poddawać się. Mi udało zrobić się już wiele dobrego, swoją postawą chcę pokazać kobietom, że to możliwe, nawet, kiedy okoliczności są bardzo wymagające.

Kontakt e-mailowy: dorota.balak10@gmail.com


Ewa Całus

Ewa CałusW  radzie przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Wadowicach, od końca 2014 roku zastępczyni Burmistrza Wadowic, prawniczka, aktywistka miejska. W Wadowicach wspiera ruchy obywatelskie, oprócz czynnego udziału w pracach Rady Kobiet wspiera także działania nowo powołanej Rady Seniorów, jest pomysłodawczynią ogródka konsultacyjnego, w którym co tydzień można z urzędnikami i urzędniczkami porozmawiać o sprawach ważnych dla Gminy, inicjuje powstawanie zespołów konsultacyjnych, np. zespół ds. wdrożenia reformy oświaty w Gminie Wadowice, z jej inicjatywy po raz pierwszy w Gminie przeprowadzono konsultacje z najmłodszymi Mieszkańcami i Mieszkankami Wadowic – na temat wyglądu i wyposażenia oddziałów przedszkolnych z ich przyszłymi małymi użytkownikami i użytkowniczkami.

Pełne bio: https://wadowice.pl/urzad/samorzad/zastepca-burmistrza

Kontakt e-mailowy: ecalus@wadowice.pl


Magdalena Dubel

Magdalena Dubel

Prawniczka, aplikantka adwokacka. Żywo zainteresowana światem i wszechświatem. Idealistka. Wierząca, że przyczyną wszystkich konfliktów i nieporozumień jest strach przed nieznanym, a jedyną szansą edukacja. W nowo tworzonej Radzie Kobiet widzi szanse na zwiększanie świadomości lokalnej społeczności w kwestii praw kobiet.

Kontakt e-mailowy: magdalena.dubel@gmail.com


Bogumiła Jończyk

Magister ekonomii, absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Posiada 35 letnie doświadczenie zawodowe, w tym 25 lat pracy w administracji państwowej. Do maja 2015 roku zatrudniona  w Urzędzie Skarbowym w Wadowicach na stanowisku komisarza skarbowego. W 2002 roku była głównym inicjatorem powołania do życia, działającego w Wadowicach, Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” a od 2014 roku  pełni funkcję prezesa jego Zarządu.  W 2015 roku Pani Bogumiła Jończyk zrezygnowała z pracy zawodowej aby zająć się niepełnosprawnym synem Jakubem oraz całkowicie poświęcić się działalności społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie „Dać Szansę”, w okresie zarządzania przez Panią Bogumiłę Jończyk , rozwija się bardzo dynamicznie. Powołało jednostki organizacyjne, jakimi są działające w Wadowicach: Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Niepubliczny Punkt Przedszkolny a od września bieżącego roku rozpoczyna swą działalność Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno Wychowawczy. Ponadto Stowarzyszenie rozpoczęło budowę Centrum Edukacji Rehabilitacji i Terapii. W chwili obecnej w Stowarzyszeniu „Dać Szansę”  i jego jednostkach organizacyjnych pracuje około 100 osób, a opieką objętych jest ponad 300 niepełnosprawnych dzieci.

Prywatnie Bogumiła Jończyk jest matką 6 dorosłych już dzieci oraz babcią 3 wnucząt. Interesuje się muzyką poważną, lubi podróżować, a dla relaksu jeździć na rowerze.

Z Panią Bogumiłą Jończyk można skontaktować się wysyłając mail na adres jonczyk40@poczta.onet.pllub stowarzyszenie@dacszanse.pl oraz  telefonicznie  pod numerem 609 203 014.


Julia Kania

Julia Kania

Studiuję fizjoterapię w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Mój przyszły zawód wymaga ode mnie empatii oraz dobrego kontaktu z ludźmi, który sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Jestem realistką lubiącą stawiać sobie wysokie wymagania. Od zawsze bacznie obserwuję i analizuję otaczający mnie świat. Czas wolny najchętniej spędzam w górach lub na rowerze, gdzie myśli się najlepiej 😉

Kontakt e-mailowy: julia.kania1997@gmail.com


Barbara Kasprzyk

Barbara Kasprzyk

Z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania pasjonatka estetyki użytkowej, tj. projektowanie ogrodu i związana z tym uprawa kwiatów, pasjonatka wykończeń wnętrz i architektury użytkowego budownictwa. Zwolenniczka pracy użytkowej, twórczej, miarodajnej. Nie lubię nudy i nieefektywnego spędzania czasu.

Aktualnie przeżywam po raz kolejny dzieciństwo, czytam bajki, rymowanki, wiersze, robię place plastyczne – co uważam za najpiękniejszy etap mojego życia.

Zwolenniczka nowych inicjatyw, podejmowania działań, które podnoszą i poprawiają jakość życia.

Kontakt e-mailowy: barbara.kasprzyk@sw.gov.pl


Iga Włodarczyk

Iga WłodarczykKrakowianka, od sześciu lat mieszkająca w Wysokiej, mama dwójki dzieci. Zakochana w lokalnej przyrodzie, miłośniczka folkloru, sztuki ludowej, a także pięknych ogrodów i dobrej architektury krajobrazu. W swojej dotychczasowej działalności skupiona na działaniach na rzecz równouprawnienia światopoglądowego w życiu społecznym oraz działalności proekologicznej. Absolwentka Analityki Medycznej na Wydziale Farmaceutycznym UJ CM, członkini Stowarzyszenia Polska Laicka.

Kontakt e-mailowy: iga.wlodarczyk@op.pl

Wprowadzono: 31 lipca 2017