Rada Kobiet

Jesteś tutaj : Strona główna / Urząd / Samorząd / Rada Kobiet

Silny Głos kobiet w Gminie Wadowice

Już jest! Po przeprowadzeniu otwartego naboru ukonstytuowała się w naszej Gminie jedyna w swoim rodzaju Rada konsultacyjno-doradcza. Burmistrz Wadowic powołał zarządzeniem Radę Kobiet, pierwsze takie gremium działające w naszej okolicy, jedno z kilku w Polsce. Kierując się ideą jak najszerszego włączania Mieszkańców i Mieszkanek w sprawy Gminy powołujemy kolejny już (obok Rady Sportu, Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej, Rady Młodzieżowej i Rady Seniorów) organ, którego praca będzie dedykowana ochronie interesów danej grupy Mieszkańców i Mieszkanek, w tym przypadku kobiet.

Celem powołania Rady Kobiet jest działanie na rzecz równości kobiet i mężczyzn w Gminie Wadowice, diagnozowanie potrzeb Mieszkanek Gminy, upowszechnianie idei równości kobiet i mężczyzn, współpraca i wspieranie instytucji i organizacji działających na rzecz praw kobiet, podejmujących temat równouprawnienia, monitorowanie działań Gminy przez pryzmat interesów kobiet.

W skład Rady wchodzi 9 nieprzeciętnych przedstawicielek różnych środowisk, z których każda ma własne, unikalne spojrzenie na Gminę, wszystkie chcą działać na rzecz Wadowic. Członkiniami Rady zostały:

  1. Dorota Balak
  2. Ewa Całus
  3. Magdalena Dubel
  4. Bogumiła Jończyk
  5. Julia Kania
  6. Katarzyna Kasperek
  7. Kasprzyk Barbara
  8. Renata Kubera
  9. Iga Włodarczyk

– Ta Rada jest dla mnie czymś bardzo ważnym – tak pierwsze spotkanie Rady Kobiet zainaugorował Burmistrz Mateusz Klinowski, podkreślając, że w Wadowicach działają już ciała polityczne zdominowane przez mężczyzn, takie jak Rada Miejska czy Rada Sportu. Kobiety wreszcie będą miały szansę wykorzystać swoje unikalne doświadczenie i nakierować Urząd na bardziej równościowe decyzje. Wiceburmistrzyni – Ewa Całus dodała: – My kobiety mamy teraz szansę by nasz głos wybrzmiał w przestrzeni publicznej, od nas zależy jak bardzo stanie się istotny, mam nadzieję, że będzie on w Gminie głosem przekładającym się na realne decyzje.

Kontakt: radakobiet@wadowice.pl

 

Wprowadzono: 31 lipca 2017