Uwaga! Fagotnięci w Wadowicach!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Uwaga! Fagotnięci w Wadowicach!

Jedyne takie wydarzenie w Polsce! Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zaprasza na współorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Wadowicach i Gminę Wadowice III Ogólnopolski Festiwal Fagotowy, już 11 – 13 stycznia 2019 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach przy ul. Legionów 11.

Wadowice coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność na kulturalnej mapie Polski. Tym razem wydarzenie dedykowane fagocistom, którzy przyjadą do nas z najdalszych zakątków kraju – udział zgłosiło aż 68 instrumentalistów, którzy powalczą o nagrodę głównąZłoty Fagot! Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca w konkursie zdobędą odpowiednio Srebrny i Brązowy Fagot.

Inicjatorem powstania festiwalu jest Jan Kamiński, absolwent klasy fagotu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, nauczyciel klasy fagotu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach, od 17 lat jej dyrektor. Jego celem jest podnoszenie poziomu nauczania na tym pięknym, ale trudnym instrumencie oraz jego popularyzacja wśród słuchaczy. Festiwal organizowany jest we współpracy z wykładowcami uczelni muzycznych i jest jedyną tego typu imprezą w Polsce.

Wydarzenie uświetnią swoja obecnością wybitni muzycy, pod okiem których młodzi instrumentaliści będą doskonalić warsztat: Prof. Jaroslav Kubita (AM Brno, Filharmonia Czeska – Praga), Dr hab. Artur Kasperek (UMFC Warszawa, Teatr Wielki – Opera Narodowa), Dr hab. Krzysztof Fiedukiewicz (NOSPR Katowice, AM Katowice),  Dr Arkadiusz Adamczyk (AM Poznań, BBC National Orchestra of Wales).

Wszystkich chętnych zapraszamy na wieczorne koncerty otwarte dla publiczności:

piątek (11.01) godz. 19.00 – KONCERT SYMFONICZNY

wystąpi Orkiestra Symfoniczna PSM I i II stopnia w Wadowicach pod przewodnictwem maestro Piotra Kiełbińskiego oraz soliści: Marcin Orliński (fagot) i Szymon Michalik (fagot)

sobota (12.01) godz. 19.00 – KONCERT KAMERALNY

wystąpią:
Marcin Orliński (fagot), Szymon Michalik (fagot), Roma Orłowska (fortepian) – w programie Concertino na fagot i fortepian (M.Bitsch) i Konzertstück , Op.2 (F.Berwald)
Kwartet fagotowy w składzie: Cezary Rembisz, Artur Kasperek, Marcin Orliński, Szymon Michalik

Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny!

Wprowadzono: 8 stycznia 2019