W niedzielę na bulwarach wszystko kręciło się wokół rowerów

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / W niedzielę na bulwarach wszystko kręciło się wokół rowerów

Ponad 400 wadowiczan i mieszkańców okolicznych miejscowości stanęło na starcie rajdu Małopolska Tour. To było wielkie święto miłośników dwóch kółek, wzbogacone o wiele rowerowych atrakcji, m.in. zapierające dech w piersiach pokazy akrobatyczne i trialowe w wykonaniu klubu Kramarczyk Team, i zakończone fantastycznym koncertem zespołu Happysad. W niedzielę na bulwarach dosłownie wszystko kręciło się wokół rowerów.

Popularyzacja zdrowego stylu życia, motywowanie do regularnego wybierania roweru jako środka transportu czy aktywnego spędzania wolnego czasu, promowanie jazdy na rowerze jako jednej z najbardziej atrakcyjnych form rekreacji, ale również zachęcenie do poznawania i odkrywania walorów turystycznych Małopolski na rowerze – takie były cele tegorocznego projektu Małopolska Tour 2019!

8 września ekipa Małopolski Tour pojawiła się w Wadowicach, gdzie zorganizowane zostały rajdy rowerowe na trasach o różnym dystansie i trudności do wyboru. Dla uczestników przygotowano pakiety zawierające numery startowe, koszulki rajdowe, wodę i bloczki na posiłki. Rajd cieszył się bardzo dużą popularnością. Wzięło w nich udział ponad 400 miłośników dwóch kółek!

Medale i nagrody dla najlepszych zawodników wręczali m.in. burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, wiceprzewodnicząca sejmiku Małopolski Iwona Gibas oraz nasi radni wojewódzcy Filip Kaczyński i Rafał Stuglik.

Rajdowy dzień z Małopolska Tour w każdym mieście zostaje zwieńczony darmowym występem popularnych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. W Wadowicach o godzinie 19:00 wystąpił niekwestionowany lider muzyki alternatywnej- zespół HAPPYSAD, który porwał publiczność swoim znanym i energetycznym repertuarem.

Uczestnicy skorzystali z ogromnej liczby atrakcji o tematyce rowerowej, m.in.: Akademii Bezpiecznego Rowerzysty, Pokazów Dirt Jumpingu, Pokazów Historii Rowerów, Freestyle Bicykl, Pumptruck – Mobilnego Toru Grawitacyjnego, Strefy dla Dzieci, Symulatora jazdy na rowerze, Serwisu rowerowego, Blender bike, Strefy gastronomicznej, Wypożyczalni rowerów, Strefy Fizjoterapii.

To była bardzo udana impreza przepełniona sportowymi i muzycznymi emocjami. Już nie możemy się doczekać, aż Małopolska Tour 2020 zagości ponownie w Wadowicach!

Wprowadzono: 9 września 2019