W szkole jak w domu!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / W szkole jak w domu!

Marzyli o tym od dawna. Teraz mają powody do świętowania. Wtorek to ważny dzień dla całej społeczności Szkoły Podstawowej w Jaroszowicach. Właśnie otwarto tam nowy budynek, w którym można poczuć się jak w domu! Podczas uroczystości burmistrz przekazał dzieciakom jeszcze jeden wyjątkowy prezent, sam został oficjalnie… Przyjacielem Szkoły.

Dwa dni po feriach zimowych, we wtorek (11 lutego) w Szkole Podstawowej w Jaroszowicach hucznie otwarto nową kuchnię, stołówkę i świetlicę. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. małopolska wicekurator oświaty Halina Cimer, senator RP Andrzej Pająk, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, radni gminni i pracownicy Urzędu Miejskiego w Wadowicach, dyrektorzy szkół, rodzice oraz oczywiście uczniowie.

Otwarcie rozpoczęło się tradycyjnie od poświęcenia nowego obiektu oraz przecięcia wstęgi, którego dokonali uczniowie szkoły. To już taka tradycja tej kadencji wadowickiego samorządu, że inwestycje dla dzieciaków otwierają właśnie maluchy.

Nowa kuchnia i świetlica mieszczą się w osobnym budynku placówki, który od dawna nadawał się do remontu.

Wystarczyły niespełna trzy miesiące, aby z jednej sali lekcyjnej i starego szkolnego mieszkania stworzyć piękną świetlicę i bogato wyposażone zaplecze gastronomiczne, którego szkole tak bardzo brakowało – mówi Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic. – Świetlicę wyposażyliśmy w nowe meble, zabawki i gry edukacyjne. Do nowej kuchni zakupiliśmy m.in. nowe lodówki, piekarnik na cztery brytfanki, chłodnie, zmywarki, patelnie elektryczne i całą zastawę stołową. Zamontowaliśmy też podwieszane sufity i komplet nowych drzwi, a nawet ogrzewanie podłogowe. Wyremontowaliśmy schody i ściany – wymienia burmistrz Bartosz Kaliński.

Inwestycję zrealizowano z budżetu Gminy Wadowice. Wykonawcą była firma MARBUD ze Świnnej Poręby, która wykonała zadanie za kwotę ponad 750 tysięcy złotych.

To jednak nie wszystko, bo na wtorkową uroczystość burmistrz Kaliński przyniósł ze sobą coś jeszcze… To nowy laptop do obsługi wielkiego 65 calowego monitora interaktywnego Avtek Touchscreen 5 lite, który zamontowany został w świetlicy i będzie służył dzieciakom do dodatkowej edukacji. Nowe urządzenie kosztowało 7380 złotych. Burmistrz także nie wyszedł ze szkoły bez prezentu. Otrzymał od dyrektora Mirosława Zadory statuetkę „Przyjaciel Szkoły”.

Statuetki „Przyjaciel Szkoły” od kilkunastu lat przyznaje Rada Pedagogiczna naszej szkoły.  Burmistrz Bartosz Kaliński jest dopiero piątą osobą, która otrzymała takie wyróżnienie – wyznaje dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaroszowicach, Mirosław Zadora.

Otwarcie nowego budynku w Jaroszowicach wzbogaciły fantastyczne występy artystyczne dzieciaków, które rozbawiły widownię do łez. Uroczystość była również doskonałą okazją do podsumowania tego, co do tej pory udało się zrealizować placówkach oświatowych w Gminie Wadowice. Nowe boiska wielofunkcyjne w Babicy i Kleczy-Zarąbki, kompleksowa modernizacja SP Nr 4 w Wadowicach, remonty w wadowickich przedszkolach oraz szereg projektów, m.in. na budowę orlika przy SP Nr 2 Choczni, na budowę nowego budynku z salą gimnastyczną w Zawadce, czy adaptację pomieszczeń na potrzeby stworzenie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w SP Nr 2 w Wadowicach – to tylko niektóre z inwestycji, które zrealizowała Gmina Wadowice w minionym roku szkolnym. Suma wszystkich przedsięwzięć, które zakończyły się bądź trwają w naszych szkołach to ponad 5 milionów złotych!

 

Wprowadzono: 11 lutego 2020