W Wadowicach będzie bezpieczniej, ruszają prace nad projektem Centrum Nadzoru Wizyjnego

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Projekty dofinansowane / Programy realizowane ze środków z Budżetu Państwa / W Wadowicach będzie bezpieczniej, ruszają prace nad projektem Centrum Nadzoru Wizyjnego

W sporej części budynku TPSA przy ulicy Lwowskiej od lat hula tylko wiatr. Od strony ulicy Wojtyłów swoje lokum mają tam LGD Wadoviana i Klub Victoria, ale lokal przy głównej arterii miasta długo pozostawał niewykorzystany. To zmieni się jednak już wkrótce. Tam bowiem swoją nową siedzibę będą mieli Straż Miejska i Centrum Nadzoru Wizyjnego, nad którym prace koncepcyjne właśnie ruszają. Projektem zajmie się firma AKINT z Warszawy, z którą gmina Wadowice podpisała właśnie umowę.

tpsa 1024x768 - W Wadowicach będzie bezpieczniej, ruszają prace nad projektem Centrum Nadzoru Wizyjnego

Do zagospodarowania jest 150 metrów kwadratowych powierzchni, na której ma zmieścić się m.in. dyżurka, biura strażników, biuro przesłuchań, serwerownia oraz poczekalnia. Urządzone zostanie także wielkie pomieszczenie nadzoru wizyjnego, w którym znajdą się m.in. cztery stanowiska podglądu, ściana na minimum dziewięć 65-calowych monitorów LED, telefony i radiostacje.

Cały ten sprzęt ma zapewnić profesjonalną obsługę 120 kamer, które zainstalowane będą w najbardziej newralgicznych punktach naszego miasta. Wgląd do monitoringu w razie potrzeby będzie miała również wadowicka Policja, co znacznie ułatwi jej pracę oraz identyfikację sprawców wykroczeń i przestępstw.

– Nowe centrum, na którego stworzenie pozyskaliśmy blisko 1,5 miliona złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, planujemy otworzyć już w przyszłym roku. To będzie milowy krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa Wadowic – wyjaśnia burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Więcej o planowanych inwestycjach, dofinansowanych w ramach RFIL można przeczytać TUTAJ.

Wprowadzono: 10 czerwca 2021