W Wadowicach międzynarodowa konferencja o przemocy w rodzinie

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / W Wadowicach międzynarodowa konferencja o przemocy w rodzinie

Już 9 i 10 października 2017 roku Burmistrz Wadowic wraz z Burmistrzem Andrychowa i Panią Wójt Wieprza, we współpracy ze stowarzyszeniem Grijkoort-Begeleid Werk zaprasza na konferencję pod nazwą „Przemoc w rodzinie. Centrum sprawiedliwości w sprawach rodzinnych”.

Konferencja organizowana jest w ramach współpracy Gminy Wadowice, Wieprz i Andrychów z belgijskimi partnerami z regionu Gent. Jest to kolejny, po wizycie studyjnej w Belgii, etap współpracy, podczas którego będziemy gościć w Wadowicach belgijskich ekspertów, by móc czerpać wiedzę z ich doświadczeń. Będzie to nie tylko okazja do spotkania się i rozmowy między osobami zajmującymi się tym tematem w naszym regionie, ale również możliwość posłuchania specjalistów oraz wymiany doświadczeń a także podzielenia się dobrymi praktykami.

W programie konferencji między innymi prezentacja rozwiązań stosowanych w Belgii (poniedziałek od godziny 17.30), wizyta w Powiatowej Komendzie Policji i prezentacja procedury niebieskiej karty, prześledzenie na konkretnym przykładzie ścieżki działania w systemie polskim i dyskusja nad tymi rozwiązaniami (wtorek od godziny 14.00).

Więcej informacji wkrótce na stronie www.wadowice.pl, a już teraz zapraszamy serdecznie na to wydarzenie. Poniżej ramowy program konferencji i zaproszenie.

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 15 września 2017