W Wadowicach powstanie nowoczesne boisko piłkarskie

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / W Wadowicach powstanie nowoczesne boisko piłkarskie

To pierwszy, ale bardzo ważny krok, na który całe środowisko piłkarskie czekało od wielu lat. W piątek (25.10) Gmina Wadowice ogłosiła przetarg na zaprojektowanie pierwszego w powiecie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. To będzie murawa, jakiej nie ma nikt w regionie!

Fot. Sztuczne boisko w Chełmku

Nowy obiekt powstanie na terenie bocznego boiska Skawy Wadowice, która na zasadzie porozumienia użyczyła Gminie Wadowice teren pod budowę.

– Takie obiekty funkcjonują już w Myślenicach, Chełmku czy Oświęcimiu. My postanowiliśmy jednak pójść krok dalej i jako pierwsi w regionie wybudujemy boisko najnowszej generacji – z trawy bezzasypowej. Taką murawą może pochwalić się niewiele miast w Polsce! Dzięki temu, nasz obiekt stanie się magnesem przyciągającym wiele klubów z okolicy – zapowiada Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic, który zlecił swoim pracownikom ogłoszenie przetargu.

Nawierzchnia bezzasypowa to trawa IV generacji. Jest produktem nowocześniejszym, łatwiejszym w utrzymaniu oraz dającym większy komfort gry. Istotną cechą są minimalne koszty eksploatacji nawierzchni. Pielęgnacja polega jedynie na usuwaniu większych zanieczyszczeń oraz szczotkowaniu nawierzchni w celu prostowania włókna. Trawa IV generacji jest łatwa i tania w eksploatacji oraz co istotne, przyjazna środowisku. Nie wymaga sypania uciążliwego gumowego granulatu, z którym mamy do czynienia na orlikach.

Opracowanie projektowe, oprócz samej nawierzchni, obejmuje wykonanie m.in. podbudowy, drenażu, oświetlenia, ogrodzenia, dojazdu oraz wyposażenie obiektu. Oferty można składać do przyszłego poniedziałku (4.11) do 11:30. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych lat.

Wprowadzono: 29 października 2019