W Wadowicach rozstrzygnięto XXII Ogólnopolski Konkurs Papieski

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / W Wadowicach rozstrzygnięto XXII Ogólnopolski Konkurs Papieski

Na XXII Konkurs Papieski zorganizowany przez Ochotnicze Hufce Pracy wpłynęło ponad 1000 prac fotograficznych i plastycznych od uczestników OHP oraz od uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju.

Fot. 132 - W Wadowicach rozstrzygnięto XXII Ogólnopolski Konkurs Papieski

Komisja oceniająca 10 maja w Wadowicach twórczość młodych artystów stanęła przed trudnym zadaniem. Natomiast temat XXII Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę!”– Święty Jan Paweł II był dużym wyzwaniem dla młodzieży. Głównym celem konkursu było ukazanie wartości życia w harmonijnej i szczęśliwej rodzinie opartej na małżeństwie, wskazanie rodziny, jako bezpiecznego i pełnego miłości środowiska dla dzieci, osób niepełnosprawnych, chorych, starszych, przypomnienie i wskazanie młodzieży ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania Świętego Jana Pawła II. Na konkurs napłynęło 1080 prac, w tym 254 prace fotograficzne i 826 plastycznych.  Komisja w składzie Przewodniczący:  prof. Piotr Jargusz – Dyrektor Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz członkowie:  Jakub Dziedzic– Wojewódzki Komendant Małopolskiej WK OHP w Krakowie,  Bożena Rążewska – Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Małopolskiej WK OHP, ks. Rafał Bobek – Duszpasterz Małopolskiej WK OHP w Krakowie,  Ewa Opałek-Śnieg – Kierownik Zespołu Kształcenia i Wychowania Małopolskiej WK OHP,  Jolanta Zacny – Komendant Hufca Pracy w Wadowicach,  Marek Brzeźniak – Grafik, dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę wartości artystyczne, oryginalność oraz zgodność z tematem. – To nie są rysunki, to są już małe prace artystyczne, powiedział Marek Brzeźniak- grafik, jeden z członków jury, który od 22 lat ocenia a prace konkursowe. Przewiduje, że wśród autorów prac są potencjalni studenci Akademii Plastycznych – stwierdza profesor Piotr Jargusz przewodniczący komisji – Jestem niezwykle uradowana, że konkurs cieszy się nadal dużą popularnością, o czym świadczy ilość nadesłanych prac – dodała Jolanta Zacny Komendant Hufca w Wadowicach, pomysłodawczyni konkursu. Na laureatów czekają cenne nagrody, które zostaną wręczone 31 maja w Wadowicach na Gali Finałowej.

Laureaci konkursu:

  1. Bałos Małgorzata, 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach
  2. Bargiel Aleksandra, 6-17 Hufiec Pracy w Oświęcimiu
  3. Basta Natalia, 6-1 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu
  4. Brońka Maja, Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie
  5. Bury Karolina, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce
  6. Chmielewski Damian, 10-4 Hufiec Pracy w Suwałkach
  7. Cieżak Maria, 6-36 Hufiec Pracy w Skomielnej Białej
  8. Czubak Antonina, Szkoła Podstawowa im. Gen. St. Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie
  9. Datko Aleksandra, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II w Katowicach
  10. Dyndał Patrycja, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J.Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
  11. Dyndał Przemysław, Szkoła Podstawowa im. bł. ks.J. Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
  12. Fraś Katarzyna, 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach
  13. Gomuła Zuzanna, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
  14. Grajper  Aleksandra, 3-3 Ośrodek Szkolenia i Wychowania we Włodawie
  15. Grdeń Nikodem, 83-130 Rożental
  16. Gruca Kamila, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Św. Tereski w Rabce Zdroju
  17. Gucwa Maksymilian, 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach
  18. Gumienna Klaudia, 3-16 Hufiec Pracy w Kraśniku
  19. Gwiżdż Mikołaj, 6-10 Hufiec Pracy w Myślenicach
  20. Janicka Karolina, 3-16 Hufiec Pracy w Kraśniku
  21. Jasiewicz Andrzej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu
  22. Juszczak Artur, Szkoła Podstawowa im. Św. Józefa w Węglówce
  23. Kałan Weronika, Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
  24. Karolak Nikola, 7-31 Hufiec Pracy w Żyrardowie
  25. Kicler Lilianna, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach
  26. Koziej Aleksandra, Jarczew, 21-426 Wola Mysłowska
  27. Kręcicka Zuzanna, 14-9 Hufiec Pracy w Giżycku
  28. Kubczak Wiktoria, 2-5 Hufiec Pracy we Włocławku
  29. Kubiak Klaudia, 7-4 Hufiec Pracy w Warszawie
  30. Kubis Mateusz, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim
  31. Kulma Aleksandra, 6-8 Hufiec Pracy w Krakowie
  32. Kumala Michał, 6-5 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie
  33. Kwoka Jan, Wysokie, 22-400 Zamość
  34. Lechowicz Weronika, 6-5 Hufiec Pracy w Krakowie
  35. Łach Diana Maria, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. Potockiej w Pułtusku
  36. Łapko Patryk, 3-6 Hufiec Pracy w Puławach
  37. Łukasik Lena, Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
  38. Maciążek Zofia, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie
  39. Matuszewski Mateusz, 7-5 Hufiec Pracy w Ciechanowie
  40. Matykiewicz Weronika, 6-25 Hufiec Pracy w Bochni
  41. Mazur Julia, 3-12 Hufiec Pracy w Chełmie
  42. Meszka Zuzanna, Szkoła Podstawowa nr 6 w Żyrardowie
  43. Michalska Aleksandra, Szkoła Podstawowa nr 6 w Żyrardowie
  44. Michałek Roksana, 6-4 Ośrodek Szkolenia i Wychowania  w Trzebini
  45. Mikulska Paulina, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach
  46. Mol Marcin, 6-24 Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej
  47. Morcinek  Michał, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach
  48. Nawara Małgorzata, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej
  49. Odrowąż Laura, 1-4 Hufiec Pracy w Wołowie
  50. Okular Julia, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II Wadowice
  51. Paluszak Adam, Szkoła Podstawowa nr 4 w Inowrocławiu
  52. Pawłowska Maria, Szkoła Podstawowa im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie
  53. Pelcel Mateusz, Wysoka, 34-240 Jordanów
  54. Pochroń Klaudia, 6-5 Hufiec Pracy w Krakowie
  55. Putaś Oliwier, Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach
  56. Ratajczyk Maria, 1-23 Hufiec Pracy w Polkowicach
  57. Ryś Magdalena, 13-1 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Starachowicach
  58. Słoma Patrycja, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Igołomii
  59. Szaradowska Martyna, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce
  60. Szyszka Izabela, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
  61. Ślazyk Sebastian, 6-32 Hufiec Pracy w Limanowej
  62. Tokarz Oliwia, Zarzecze, 33-390 Łącko
  63. Tomczak Łukasz, Dąbrówka, 34-146 Stryszów
  64. Trębacz Wiktoria, 6-2 Hufiec Pracy w Niepołomicach
  65. Tur Weronika, Zespół Placówek Oświatowych w Chotyłowie
  66. Waliszewska Wiktoria, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Toruniu
  67. Wawrzyńczyk Kamil, 12-20 Hufiec Pracy w Rybniku
  68. Wijas Paweł, 6-18 Hufiec Pracy w Kętach
  69. Włoch Miłosz, Czechowice- Dziedzice
  70. Wojtas Łucja, 6-34 Hufiec Pracy w Starym Sączu
  71. Wronowska Weronika, Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Skłodowskiej-Curie w Krasińcu
  72. Wróblewska Katarzyna, 6-24 Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej
  73. Zakrocka Sylwia, 6-6 Hufiec Pracy w Proszowicach
  74. Zielińska Marta, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce
  75. Zomerlik Anna, 12-20 Hufiec Pracy w Rybniku
  76. Żyłko Daria Krystyna, 10-6 Hufiec Pracy w Augustowie

Fot. 1-14 Komisja konkursowa w trakcie oceny prac XXII Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

Tekst – Jolanta Zacny
Zdjęcia – Małopolska Wojewódzka Komenda OHP

Wprowadzono: 13 maja 2022

-