W Wadowicach stanęły domki dla jeży

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / W Wadowicach stanęły domki dla jeży

Ekologiczna inicjatywa „Zbudujmy dom dla jeża”, finansowana z programu Europejskiego Korpusu Solidarności, weszła w decydującą fazę. Projekt realizowany jest przez młodzież zrzeszoną w wadowickim Hufcu Pracy.  

fot 4 1024x803 - W Wadowicach stanęły domki dla jeży

W tym tygodniu wolontariusze Hufca Pracy w Wadowicach przystąpili do rozlokowania drewnianych domków dla jeży, które od kilku miesięcy budowali pod okiem doświadczonego stolarza. Młodzież rozstawiła drewniane skrzynie na terenie Bulwarów nad rzeką Skawa oraz w ogródku przy Wadowickim Centrum Kultury. Jest to dopiero pierwszy etap działań, kolejne domki na terenie Wadowic zostaną rozlokowane w najbliższym czasie.

Młodzi ludzie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję ratowania populacji jeży. Te sympatyczne ssaki są, niestety, gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Ich populacja z roku na rok maleje, a niekorzystne działania ludzi i rozwój cywilizacyjny sprawiły, że jeże potrzebują pomocy ze strony człowieka. Zwierzakom coraz trudniej żyje się w mieście, szczególnie skomplikowane jest znalezienie bezpiecznego i zacisznego miejsca, w których mogłyby się schronić. Projekt „Zbudujmy domek dla jeża”, realizowany przez młodzież z wadowickiego Hufca, odpowiada właśnie na te potrzeby. Poprzez swoje działania projektowe młodzi ludzie chcą także uświadomić jak największej grupie mieszkańców Wadowic, że jeże są bardzo pożytecznymi zwierzętami, które pomagają człowiekowi w walce ze szkodnikami i gryzoniami i należy je chronić, i im pomagać. 

Europejski Korpus Solidarnosci - W Wadowicach stanęły domki dla jeży

Wprowadzono: 29 kwietnia 2021

-