Wadowice będą promować się w Szczecinie

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / Wadowice będą promować się w Szczecinie

Informacja Turystyczna w Wadowicach zaprasza na swoje stoisko na targach turystycznych MARKET TOUR podczas Pikniku nad Odrą w Centrum Szczecina w dniach 13-14 maja 2017 roku, gdzie będzie promować atrakcje turystyczne naszej gminy. „Piknik nad Odrą” to największa plenerowa impreza w Województwie Zachodniopomorskim promująca m.in. turystykę, rekreację i kuchnię.

Logo Piknik nad Odrą

To też festiwal kuchni i wyrobów regionalnych, wielkie gotowanie, prezentacje artystyczne, na scenie i poza nią, występy zespołów wokalnych i tanecznych, liczne atrakcje dla dzieci, wesołe miasteczko, gry i zabawy. Imprezą wiodącą podczas „Pikniku nad Odrą” są jednak organizowane od ponad 20 lat Targi Turystyczne Market Tour.

Po raz pierwszy Targi Turystyczne MARKET TOUR odbyły się w 1992 roku. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom od 2005 roku Market Tour jest częścią jednej z większych imprez turystycznych w Polsce „Pikniku nad Odrą”. Zmiana charakteru imprezy, otwarcie i wyjście z „zamkniętych, sztampowych” hal sprawia, iż Targi Turystyczne Market Tour wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i odwiedzających, których liczba corocznie sięga do 60000.

W tym roku podczas Pikniku nad Odrą odbywać się będą:
– 26. Targi Turystyczne MARKET TOUR,
– III Festiwal Smaków Food Trucków w Szczecinie,
– Strefa Browarów Rzemieślniczych,
– Wielkie Gotowanie – Uckermärker Käsesuppe, czyli tradycyjna zupa serowa przygotowana przez Region Brandenburgii,
– Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC,
– Wiosenny Festyn Rodzinny z wesołymi miasteczkami i innymi atrakcjami dla dzieci,
– Aleja Zachodniopomorskich Smaków.

Na scenie zobaczymy koncert zespołu CHORZY oraz wiele innych występów, zarówno muzycznych jak i tanecznych.

Organizatorami Pikniku nad Odrą są:
Międzynarodowe Targi Szczecińskie oraz Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART Sp z o.o.

Wprowadzono: 11 maja 2017